iPhone 6 ve iPhone 6 Plus karşı karşıya!

iPhone 6 ile iPhone 6 Plus Arasındaki Farklılıklar - Ekran:Apple, sadece iki farklı ekran boyutuna sahip akıllı telefonu piyasaya sürmüyor. Detaylara baktığımızda pek çok farklılık göze çarpıyor.
iPhone 6 ve iPhone 6 Plus karşı karşıya! - Page 1
iPhone 6 ile iPhone 6 Plus Arasındaki Farklılıklar - Ekran:

Apple, sadece iki farklı ekran boyutuna sahip akıllı telefonu piyasaya sürmüyor. Detaylara baktığımızda pek çok farklılık göze çarpıyor.
iPhone 6 ve iPhone 6 Plus karşı karşıya! - Page 2
Apple iPhone 6'da 4.7 inç büyüklüğünde ve 750 x 1334 piksel çözünürlüğünde bir ekran kullanıyor. Bu ekranın keskinlik oranları ise 326 ppi. Yani Apple'ın daha önceki Retina ekranlarıyla benzer bir değer.
iPhone 6 ve iPhone 6 Plus karşı karşıya! - Page 3
iPhone 6 Plus'a baktığımızda ekranın 5.5 inç seviyesine çıktığını görüyoruz. Çözünürlüğü de yükselten Apple, bu sefer standart bir çözünürlüğü tercih etmiş. Full HD çözünürlüğü kullanan telefonun keskinlik değeri 401 ppi.
iPhone 6 ve iPhone 6 Plus karşı karşıya! - Page 4
İlk olarak safir ekran kaplamasıyla geleceği düşünülen iPhone 6 Plus, iPhone 6 gibi oleophobic ekran koruyucu cam ile geliyor.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.