Mobil

iPhone 6'nın ön kamerasının önüne ne geldi?

Böyle bir sorun ile karşılaştınız mı?

iPhone 6'nın ön kamerasının önüne ne geldi?

Geçtiğimiz günlerde yakın bir arkadaşım bana iPhone 6'sını gösterdi ve yaşadığı sorunu anlattı. Telefonunu aldığının daha ilk ayında ön kamerasının yan tarafına içeriden kayan bir cismin yaklaştığını belirten arkadaşım zamanla bu (sünger olduğunu anlayabildiğimiz) cismin kameranın görüş alanına doğru kaydığını belirtti.

Böyle hatalar her üründe her markada ve her sektörde olabilir ve üreticilerde bu noktada garanti kapsamı içinde ürünlere müdahale ederler ama işin ilginç tarafı benim için şu oldu. Arkadaşım bu sorunu onunla birlikte iPhone 6 alan bir arkadaşında daha olduğunu belirtmesi ve farklı renk alan başka bir arkadaşında bu sorunun yaşanmadığını belirtmesi işin ilginç tarafıydı.

"Konuyu Apple'a iletesydin" dediğimde ise durumu Apple ile görüştüğünü belirten Hasan, "ürünü yollayın ekranını değiştirelim" cevabı aldığını belirtti. Zaten yapılması gereken de bu ve Apple ürününün arkasında duruyor. Kullanıcı "telefon değişikliği" talebinde bulunduğıunda ise Apple saedce ekran değişimi ile mağduriyeti gideriyor. Bu durumda arakdaşım da garanti süresinin bitimine 15 gün kala telefonu servise yollayacağım diyor. Bu da işin başka bir boyutu! 

Burada Apple suçlu değil; amacımız da zaten firmayı suçlamak da değil; zira firma yapılması gerekeni ve üstüne düşeni layığıyla yerine getiriyor diye düşünüyoruz. Peki, sizin çevrenizde bu sorunu yaşayan var mı? Aşağıdaki fotoğrafta durumu tam olarak görebilirsiniz (Üstüne tıklayarak orijinal haline ulaşabilirsiniz). Fotoğrafa dikkatle bakarsanız ön kamera sensörüne doğru küçük bir cismin kaydığını rahatlıkla görebilirsiniz. Bu arada Hasan'ın ve diğer arkaşdaının telefonlarının gri renkte olduğunun da altını çizelim.

Böyle bir durumla karşılaştıysanız görselleri tarafımıza yollarsanız onları da bu satırların altından paylaşabiliriz. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.