Mobil

iPhone 6'nın satışları %20 daha fazla olacak

Apple'ın yeni telefonu iPhone 6, satışları ile rekorları altüst etmeye hazırlanıyor

iPhone 6'nın satışları %20 daha fazla olacak

Apple'ın yeni telefonu iPhone 6'nın 2 Haziran ile 6 Haizran arasında yapılacak Apple Geliştiriciler Konferansında tanıtılması beklenirken Morgan Stanley analistleri iPhone 6'nın iPhone 5S'e göre tam %20 daha fazla satacağını açıkladılar. 

Bu haberle birlikte aynı analistler tablet sektöründe 2014 yılından başlamak üzere bir düşüş olacağını da dile getiriyorlar. Yapılan analizde tablet sektöründe en az 2 nesil boyunca kullanıcların tablet doygunluğuna ulaştıkları ve farklı boyutlarda tabletlerin satış başarısı getirebileceğinin altı çiziliyor. 

1399976748_12-9-ipad-concept-1-660x371.jpg

Apple'ın 12,9 inç boyutunda bir iPad Air Pro üzerinde çalıştığı kulislerde konuşulurken bu açıklamayı oldukça manidar bulmaktayız. iPhone 6 hem Apple severlerin hemde Android dünyasının ortaklaşa beklediği ilk iPhone modeli oldu. Birçok Android sevdalısının gerek malzeme kalitesi gerekse güncelleme sorunlarından dolayı iPhone 6 tercih edeceği bilinen bir gerçek. Bu bağlamda da  Morgan Stanley analistlerinin analizini oldukça gerçekçi bulmaktayız. 

Peki siz iPhone 6 için ne düşünüyorsunuz? Android ekosisteminden iOS ekosistemine geçmeyi düşünüyor musunuz? 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.