iPhone 6s / 6s Plus’ın yeni özellikleri - Page 1

Evet bu ilginç bir bilgi. iPhone 6s modeli, iPhone 6’ya göre 0.2 mm daha kalın olacak. Ancak bu farkı gözümüzle farketmemiz oldukça zor. Kalınlığın sebebi, iPhone 6s’in yapısında kullanılan alüminyumun değiştirilmesinden kaynaklanıyor. Bu fark o kadar küçük ki, iPhone 6 kılıflarını kullanmaya devam edebilirsiniz.

iPhone 6s / 6s Plus’ın yeni özellikleri - Page 2

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde Apple A9 işlemci kullanılacak. Bu işlemci 14nm mimarisine sahip. Samsung ve TSMC tarafından üretilecek olan bu işlemci, önceki Apple A8’e göre daha hızlı, daha az enerji tüketiyor ve daha az ısınıyor. Bu sayede iPhone 6’ya göre çok daha verimli bir işlemciyle karşılaşacağız. Çünkü iPhone 6’nın işlemcisi 20nm mimariye sahipti.

iPhone 6s / 6s Plus’ın yeni özellikleri - Page 3

Yıllardır 1 GB RAM kullanan iPhone modelleri artık yenileniyor. İlk olarak geçtiğimiz yıl iPad Air 2 modelinde 2 GB RAM’e geçiş yapan Apple, yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta 2 GB RAM’e yer verecek. İşlemcinin de değişeceğini düşündüğümüzde iPhone 6s’in performansı, iPhone 6’yı ikiye katlayabilir.

iPhone 6s / 6s Plus’ın yeni özellikleri - Page 4

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri piyasaya çıkar çıkmaz, dayanıksız gövde yapılarıyla dikkat çekmiş, kullanıcılar her gün yeni bir iPhone bükme videosu paylaşır olmuştu. Bu durumun farkına varan Apple, önemli bir yeniliğe imza attı ve iPhone 6s modelinde kullanacağı alüminyumu değiştirdi. 7000 serisi alüminyuma geçiş yapan Apple, gövde dayanıklılığını yaklaşık olarak 3 kat artırmayı başardı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.