iPhone 6S çok daha farklı olacak - Page 1

Bildiğiniz üzere Apple, ilk kez iki farklı ekran boyutunu iPhone 6 modelleriyle kullanıcılarına sunmuştu. 4.7 inçlik Phone 6 ve 5.5 inçlik iPhone 6 Plus, farklı ekran boyutlarıyla seçenekler arasında yer aldı. iPhone 6S modellerinde bu gelenek değişmeyecek ve 4.7 inç ve 5.5 inçlik ekran boyutları kullanıcılara sunulacak. Bu da kullanıcı alışkanlıklarının değişmemesini sağlayacak.

iPhone 6S çok daha farklı olacak - Page 2

Apple’ın akıllı saati, Apple Watch tasarımıyla oldukça ses getirdi. Görünen o ki şirket, en hafif akıllı saat modeli Apple Watch Sport’un alüminyum olan kasasını iPhone 6S modellerinde de kullanacak. Bu da yeni iPhone modeline hem ekstra bir hafiflik hem de dayanıklık sağlayacak. Her ne olursa olsun tüm iPhone 6S modelleri yere düşünce yamulacak. Düşürmemeye çalışın.

iPhone 6S çok daha farklı olacak - Page 3

Apple’ın son aldığı patent ile home tuşunu kaldırıyor. Yani iPhone 6S’nin ön tarafı dümdüz olacak. Home tuşunun altında ise özel bir sensör olacak ve bu alana gelip güçlü bir şekilde basan kullanıcılar, home tuşu işlevini yerine getirmiş olacak. Parmak izi tarayıcısı yine bu bölge gizlenecek. Kısaca çok daha başarılı bir iPhone tasarımı geliyor. Sıkı durun!

iPhone 6S çok daha farklı olacak - Page 4

Hazır laf tasarımdan açılmışken iPhone 6S modellerinin biraz daha büyüyeceğinden de bahsedelim. Bunun sebebi ise tamamen değişecek tasarım anlayışı. Home tuşu gizlenecek diyoruz sırf bu sebepten bile iPhone 6S’nin boyutlarının biraz daha büyümesi normal. Paylaşılan bilgilere göre iPhone 6S, 0.15 mm daha uzun, 0.2 mm daha kalın olacak. Panik yok! Bu farkı hissetmeyeceksiniz bile.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.