Mobil

iPhone 6S de eğilecek mi? (Video)

Sızan iPhone 6S paneli 'Bendgate 2' için yeterince zorlu olacak gibi görünüyor.

iPhone 6S de eğilecek mi? (Video)

Bildiğiniz gibi Apple’ın geçen yılki iPhone modellerinden iPhone 6 Plus eğilme sorunlarıyla gündeme oturmuştu ve #BendGate hastagı ile popüler olmuştu. Ayrıca onlarca kişi iPhone 6 Plus’ın eğilme testini yaparak Youtube’da yayınlamıştı. iPhone 6 Plus’ın tanıtılmasına sayılı günler kala iPhone 6S’in eğilip eğilmeyeceği de merak konusu oldu.

Nisan ayında, Apple’ın bir sonraki akıllı telefonunda sert alüminyum alaşım güçlendirilmiş malzeme kullanacağı haberleri gelmişti. YouTube kanalı Unbox Therapy, sızan iPhone 6S panelini iPhone 6 paneli ile karşılaştırarak birazda olsa güçlendirme yapıldığını kanıtladı.

iPhone 6 panelinin ses düğmeleri etrafında zayıflık görülüyor ve bu noktalar iPhone 6S panelinde güçlendirilmiş ve iki kat daha kalın. Şaşırtıcı olan şey ise iPhone 6s panelinin iPhone 6’ya göre biraz daha hafif olmasıdır. iPhone 6S’in daha kalın olacağı daha önce söylenmişti ama daha hafif olması oldukça ilginç.

Aşağıda yayınlanan iPhone 6 ve iPhone 6S panel karşılaştırmasını izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.