Mobil

iPhone 6s kamera detayları: 12MP arka kamera, selfie fotoğraflar için aydınlatılmış ekran

Apple yeni iPhone'larla birlikte 8MP kameraya elveda demeye hazırlanıyor.

iPhone 6s kamera detayları: 12MP arka kamera, selfie fotoğraflar için aydınlatılmış ekran

Apple, iPhone 6S ailesiyle birlikte donanım tarafından önemli yükseltmeler gerçekleştirecek. Bu yükseltmelerden biri de arka ve ön kamerada yaşanacak. 2011 yılında tanıtılan iPhone 4S’ten bu yana 8MP çözünürlüklü arka kameralar kullanan Apple nihayet kamera çözünürlük değerini artırmaya hazırlanıyor. iPhone’ların kameraları çözünürlük noktasında rakiplerinin gerisinde kalsa da, her zaman için dönemin en iyi performanslarından birine imza atmıştır.

Çift LED flaş ile desteklenecek 12MP çözünürlüklü muhtemelen Sony üretimi arka kamerayla 4K video kaydedilebilecek. 12MP çözünürlüklü sensör büyük girişi ve birbirinden bağımsız beş katmandan oluşan yapısı sayesinde fotoğraflarda daha fazla detay ve az ışıklı ortamlarda ise daha net çekimler gerçekleştirecek.

Arka kameranın yanı sıra ön kamerada da ciddi gelişmeler yaşanacak. Söz konusu Apple olduğunda güvenilir bir kaynak olan 9to5Mac sitesinin haberine göre iPhone 6S ve 6S Plus’ta daha yüksel çözünürlüklü bir FaceTime kamera kullanılacak. Kameranın çözünürlük değeri şimdilik bilinmiyor.

Ön kameranın LED flaş desteği olmayacak ancak Apple kullanıcılar deklanşöre basar basmak iPhone’nun ekranı aydınlatacak ve böylece az ışıklı mekanlarda daha net fotoğraf çekimi sağlanacak. Ön kameranın özellikleri bunları sınırlı olmayacak. Yeni FaceTime kamera ile panoramik çekimler ve 720p 240FPS yavaş çekim video kaydı yapılabilecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.