Mobil

iPhone 6S Kuyruğunda Bir Robot

iPhone 6S Kuyruğunda Bir Robot! Detaylar haberimizde...

iPhone 6S Kuyruğunda Bir Robot

Her sene Apple'ın yeni iPhone'ları satışa çıkmaya yakın Apple Store'ların önünde Apple fanboyları tarafından "ilk iPhone'lara" sahip olma amacıyla oluşmuş kuyruklar belirir. İlk birkaç sene önce çok değişik gelse de artık alışık olduğumuz bu kuyrukları bu sene daha da ilginç bir hale getiren bir detay var. Bu bir robot! iPhone kuyruğunda bir robot var!

1443210262_lucy-640x360.jpg

Resimde de gördüğünüz gibi Lucy Kelly isimli bir Apple hayranı kendi yerine durması için yerine bir robot yerleştirmiş. Lucy, bu robota uzaktan bağlanabiliyor ve çevresindekilerle iletişim kurabiliyor. Tabii bu robotun şarj olması gerekiyor. Bu zamanlarda da Lucy robotu çadıra götürerek şarj ediyor. (Halbuki robota bir güneş paneli takılarak şarj alması sağlanabilirdi)

Lucy kendisi ile yapılan röportajda kendisinin çok zamanı olmadığı için kuyrukta bekleyemediğini ve yerine bu robotu koyduğunu belirtti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Sizce bu yöntem "etik" mi? Bence o kadar insan orada beklerken Lucy'nin bu yaptığı yöntem diğer bekleyen insanlara haksızlık. Bir düşünün Ramazan ayında, iftar vaktine az kala, pide kuyruğunda böyle bir robot önünüzde dursa ne yapardınız? Ben parçalardım herhalde :) Sizin de görüşlerinizi merak ediyoruz. Yorumlarda paylaşabilirsiniz...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.