iPhone 6s Plus’ı diğer iPhone modellerinden ayıran en önemli farklardan biri pil ömrü. Yapılan işkence testlerinde iPhone 6s Plus, 2750 mAh kapasiteli piliyle 9 saat 11 dakika boyunca çalışabiliyor. Bu rakam bir önceki iPhone 6 Plus modelinde 6 saat 32 dakika olarak karşımıza çıkmıştı. Dolayısıyla pil ömrü konusunda şimdiye kadar duyurulmuş en iyi iPhone, iPhone 6s Plus oluyor.

Apple, kendi yongalarını A serisi olarak isimlendiriyor. Apple tarafının en güncel mobil işlemcisi Apple A9 olarak adlandırılıyor. Bu işlemci gerek işlem gerekse grafik gücü bakımından şimdiye kadar duyurulmuş en performanslı ve verimli işlemci. İlk iPhone modeli kıyasla işlemci gücünde 70 kat, grafik işlem gücünde ise 90 kat artış yaşandığını görüyoruz. iPhone 6s Plus modelinin 1080p çözünürlüğe sahip ekranıyla bu işlemci oldukça performanslı çalışabiliyor. Bir önceki iPhone modeline göre tam 2 kat performans farkı söz konusu.

iPhone 6 Plus modelinde yaşanan “kolay bükülme” krizi, iPhone 6s Plus modelinde aşıldı. Çünkü Apple, diğer rakipleri gibi, 7000 serisi alüminyum gövde kullanmaya başladı. Bu gövde, yaklaşık 6 kat daha fazla dayanıklılık vaad ediyor. Telefonun çok daha sağlam olduğu, yapılan işkence testlerinde de ortaya çıkıyor. Tabii ki yine bükülmesi mümkün, ancak eski modele göre bu 6 kat daha zor.

3D Touch özelliği, mobil sektörde şimdiye kadar duyurulan en devrimsel özellik olabilir. Basınca duyarlı dokunmatik ekran ile, telefonu çok daha etkin bir biçimde kullanabiliyorsunuz. Apple bu özelliği “dokunmatiğin üçüncü boyutu” olarak tanımlıyor. Uygulamaların içerisine girmeden sadece üstlerine basılı tutarak bile yapabileceğiniz çok sayıda işlem var.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.