iPhone 6s ve Galaxy S6 kamera karşılaştırması

Bir tarafta Android tarafının en üst seviye telefonlarından Samsung Galaxy S6, diğer tarafta ise Apple’ın en güncel telefonu iPhone 6s. Fotoğraflarla bu iki telefonun kamera karşılaştırmasını sizler için derledik.
iPhone 6s ve Galaxy S6 kamera karşılaştırması - Page 1
Karşılaştırma fotoğraflarına geçmeden önce aşağıdaki sensör farkı yardımcı olacaktır. Aynı noktadan çektiğiniz fotoğraflarda iPhone 6s, 4:3 oranında, Galaxy S6 ise 16:9 oranında fotoğraflar çekiyor.
iPhone 6s ve Galaxy S6 kamera karşılaştırması - Page 2
Apple iPhone 6s, 12 MP’lik bir kameraya, Samsung Galaxy S6 ise 16 MP’lik bir kameraya sahip. MP değerleri yakın olsa da JPG algoritması işleri değiştiriyor.
iPhone 6s ve Galaxy S6 kamera karşılaştırması - Page 3
Phone 6s’in kamerası 4032 x 3024 piksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekerken, Galaxy S6 ise 5312 x 2988 piksel çözünürlükte fotoğraflar çekiyor. Yani MP değerinden doğan farkı Samsung çözünürlük tarafında gösteriyor.
iPhone 6s ve Galaxy S6 kamera karşılaştırması - Page 4
Her iki telefon da iki markanın en üst seviye telefonu. Dolayısıyla aralarında bariz bir fark şimdiye kadar yok. Ancak bundan sonraki iki fotoğrafta fark biraz ortaya çıkıyor.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.