Mobil

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ta kullanılan RAM miktarı onaylandı

iPhone 6S ailesinde yer alan RAM açıklandı.

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ta kullanılan RAM miktarı onaylandı

Apple 9 Eylül’de duyurduğu yeni iPhone’ların RAM ve pil kapasitelerine bir kez daha değinmedi. Ancak telefonlar için yayınlanan resmi tanıtım videosu iPhone 6S’te yer alan pilin 1715mAh (iPhone 6’da 1810mAh) büyüklüğünde olduğunu resmen onayladı. iPhone 6S Plus’ın pil kapasitesi ise şimdilik bilinmiyor.

Yeni iPhone’ların RAM miktarı ise bir Apple Destek çalışanın verdiği bilgiler neticesinde ortaya çıktı. Reddit forumunda da yayınlanan bilgiye ilişkin yazışmalara alt bölümden göz atabilirsiniz. Apple Destek sayfasından yapılan açıklamaya göre yeni iPhone’larda 2GB RAM yer alıyor.

1441947934_cog7jahueaawcpe.png

Apple’ın iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ta 2GB RAM kullandığı daha önce birçok kriter testinde ortaya çıkmıştı. Son olarak GeekBench testinde telefonlarda 2GB RAM yer aldığı bir kez daha kanıtlandı.

Apple, aynı etkinlikte duyurduğu Apple TV’de 2GB RAM, 12.9 inçlik iPad Pro’da ise 4GB RAM (Adobe tarafından açıklandı) kullanıyor.

Apple ilk olarak 2012 yılında duyurduğu iPhone 5’te 1GB RAM kullandı. Kamera çözünürlük değerini 4 yıl sonra artıran Apple RAM miktarını ise 3 yıl sonra yükseltti. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.