Mobil

iPhone 6S'de Kırmızı Ekran Hatası

iPhone 6S'de Kırmızı Ekran Hatası! Detaylar haberimizde..


Apple'ın en son iPhone'u olan iPhone 6S'de iOS 9.0.2'den nasibini aldı. Sorunların çözülmesi adına geliştirilmiş bir güncelleme olan iOS 9.0.2, iPhone 6S ve iPhone 6 için sorun çözücü değil, bilhassa sorun üreten bir güncelleme oldu.

Telefonlarını iOS 9.0.2 sürümüne güncelleyen bazı iPhone 6S kullanıcıları daha önce iPhone 6'da gördüğümüz gibi bir kırmızı ekran hatası ile karşı karşıya kaldı. Bu eski hata iOS 9.0.2 ile resmen yeniden hortlamış oldu. iPhone 6 ve iPhone 6S kullanıcıları iOS 9.0.2 güncellemesinden sonra yaşadıkları sorunu "telefonun bir anda donduğu ve kısa bir süre sonra kırmızı bir ekran ile karşı karşıya kalındığı " şeklinde anlatıyor. 

1444318668_fix-bricked-iphone-6-unresponsive-buttons-red-blue-screens-bootloops.1280x600.jpg

Eğer siz de bu sorunu yaşıyorsanız güç ve menü tuşlarına telefon kapanıp açılıncaya kadar basarak yani "hard reset" işlemi uygulayarak telefonunuza erişebilirsiniz fakat bu kalıcı bir çözüm değil. Bu yüzden telefonunuzun yedeğini alıp iOS 9 hatta iOS 8.4.1 sürümüne Apple düzgün bir güncelleme çıkarıncaya kadar dönmenizi tavsiye ediyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.