iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin ekran gövde oranıi rakiplerinin gerisinde kalıyor. Yani telefonun ön yüzündeki kullanılmayan oran, rakiplerine göre daha fazla. Bu oran iPhone 6s modelinde %65, iPhone 6s Plus modelinde %68. Android cephesindeki rakiplerde ise %70’in üzerinde oranlar görmek mümkün.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin çözünürlüğü, önceki nesil cihazlara göre hala aynı tutuluyor. iPhone 6s’te 326 ppi keskinlik ve 1334 x 750 çözünürlük, iPhone 6s Plus’ta ise 401 ppi keskinlik ve 1920 x 1080 çözünürlük görmekteyiz. Ancak Android cephesinden rakiplerine baktığımızda çok daha yüksek keskinlik değerleri ve daha yüksek çözünürlükler sunuluyor.

İlk iPhone modelinden bu yana Apple, tek hoparlör kullanmakta ısrarcı. iPad Pro modelinde 4 hoparlör kullanmasına rağmen iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta bu alanda bir iyileştirme söz konusu değil. Benzer fiyatlardaki üst seviye cihazlarda çift hoparlör görmekteyiz.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde kamera iyileştirildi. Ancak kamera çıkıntısına bir çözüm getirilmedi. Apple cihazlarında ilk kez çıkıntılı kamerayı iPhone 6 serisiyle gördük. Bu durum bazı kullanıcıların canını sıkıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.