Mobil

iPhone 6s'in bazı özellikleri doğrulandı

Apple beklendiği gibi iPhone 6s'te güçlü bir donanıma yer verecek.

iPhone 6s'in bazı özellikleri doğrulandı

iPhone 6s ailesine ilişkin bilgiler gelmeye devam ediyor. China Telecom yetkilisine göre Apple’ın yeni iPhone’ları 18-25 Eylül tarihleri arasında Çin’de satışa çıkacak. Söz konusu tarih iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın 9 Eylül’de tanıtılacağı iddialarını da güçlendiriyor.

Yetkili tarafından gelen bilgiler bunla sınırlı değil. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Force Touch ekran teknolojisine sahip ilk telefonlar olmasa da (ilk telefonlar ZTE Axon mini ve ) satışa çıkan ilk telefonlar olacak. China Telecom yetkilisi ayrıca iPhone 6s’in pembe renk seçeneği ise henüz doğrulamadı.  

Apple, iPhone 6s ile birlikte RAM değerini nihayet artıyor. A9 işlemcisinden güç alacak iPhone 6s’te 2GB RAM kullanılacak. Kamera tarafında ise detaylar daha önce açıklanmıştı. Yetkililer söz konusu özellikleri doğruluyor. iPhone 6s beş katmanlı muhtemelen Sony üretimi 12MP çözünürlüklü arka kamera yer alacak. Bu kamera birbirinden bağımsız katmanları ve gelişmiş büyük sensörü sayesinde fotoğraflarda daha fazla detay ve az ışıklı ortamlarda ise daha net çekimler elde edecek.  

Apple “s” serisi iPhone’larda genelde donanım tarafına odaklanıyor. Dolayısıyla iPhone 6 tasarımı iPhone 6s ailesinde sürdürülecek. Sızan görüntüler de zaten tasarımın aynı olacağını göstermişti. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.