Mobil

iPhone 6S’in Live Photos (canlı fotoğraflar) özelliği Android’e geldi

Android tarafındaki en popüler kamera uygulamalarından biri olan Camera MX, son güncellemeye Live Shot (canlı çekim) özelliğini ekledi.

iPhone 6S’in Live Photos (canlı fotoğraflar) özelliği Android’e geldi

Apple’ın iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinde yer verdiği en dikkat çeken yeniliklerden biri olan Live Photos özelliği Android’e geldi. Android ekosisteminin en popüler fotoğraf ve video çekim uygulamalarından biri olan Camera MX yayınladığı son güncellemenin içeriğine Live Shot (canlı çekim) özelliğini ekledi.

Kullanıcılar kamera uygulamasını çalıştırdığında yatay konumda ekranın sol tarafına konumlandırılan Live Shot butonu sayesinde canlı fotoğraf (çekimden birkaç saniye öncesini kaydetmek) çekimi gerçekleştirebilecek. Çekilen canlı fotoğraflar tıpkı iPhone 6S ailesinde olduğu gibi üzerine bastırılarak oynatılıyor.

Camera MX uygulamasını Android cihazınıza ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.

          1451716062_1.jpg1451716068_2.jpg

Güncelleme sonrası geliştirici firma tarafından yapılan açıklama;

YENİ! 'Live Shot' fonksiyonu ile canlı fotoğraflar

Hareketli kısa Live Shot fotoğrafları oluştur ve fotoğraf çekimi sırasında yaşamış olduğun komik, heyecanlı ve romantik anlarını yeniden yaşa. 

İşte bu kadar basit: Çektiğin gerçek fotoğraf ile birlikte çekimden birkaç saniye öncesi de kaydedilir.
Böylece Live Shot fotoğrafını animasyonlu fotoğraf olarak izleyebilir ve arkadaşlarınla paylaşabilirsiniz veya daha sonra kayıtta geri sarabilir ve içinden münferit fotoğraflar kaydedebilirsin!


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.