Mobil

iPhone 6S’in pil kapasitesi şaşırttı

Apple, iPhone 6S’te iPhone 6’ya göre daha küçük bir pil kullanıyor.

iPhone 6S’in pil kapasitesi şaşırttı

Apple, iPhone lansmanlarında telefonların RAM ve pil kapasitelerine pek değinmiyor. Dünkü iPhone 6S ve iPhone 6S Plus tanıtımında da bunu gördük. RAM değeri henüz kesinlik kazanmasa da, kaynakların büyük bölümü hatta lansmanda hazır bulunan birçok haber sitesi RAM miktarını 2GB olarak geçti.

Pile gelince; Apple, iPhone 6S’te yer verdiği pili resmi tanıtım videosuna gösterdi. iPhone 6S için yayınlanan 4 dakika uzunluğundaki videoda pil kapasitesinin 1715mAh olduğu net bir şekilde görünüyor. Apple bu noktada bizlere şaşırttı, zira iPhone 6S, iPhone 6’dan (1810mAh) daha küçük bir pil taşıyor.

1441858092_battery-capacity-iphone-6s-revealed.jpg

iPhone 6S daha küçük bir pile rağmen güncel donanımlar (daha verimli çalışan Apple A9) ve iOS9 sayesinde selefine benzer pil süreleri elde ediyor. iPhone 6S’in 4 dakikalık tanıtım videosuna alt bölümde göz atabilirsiniz. Pil kapasitesinin gösteren bölüm 2:50’dan itibaren başlıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.