Bu testte Samsung'un ürettiği işlemcilerin performans oranının 50-50 olduğu belirtilirken iki çip arasında yapılan performans testlerinde farklı sonuçlar elde edildi.

Söz konusu testte TSMC'nin ürettiği A9 çipi, Samsung'un çipine oranla yaklaşık 2 saat daha fazla batarya ömrü sunduğu ortaya çıktı.

Söz konusu iddiaların ardından bri açıklama yayınlayan Apple, 2 farklı A9 işlemciye kendi yaptıkları testte aradaki farkın yüzde 2 ila 3 arasında değiştiğini, bu oranın da büyük bir fark yaratmayacağını belirtti.

Peki iPhone'un şarj süresini ve pil ömrünü uzatmak için neler yapabilir? İşte iPhone'ların kullanım süresini uzatacak o yöntemler:

Bunlardan en bilineni, hali hazırda çalışan uygulamaları anasayfa üzerinden kapatarak pil tasarrufu sağlamanın faydadan çok zarar sağladığını belirten uzmanlar, iPhone'larda pil tasarrufu sağlamanın en iyi yolunu açıkladı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.