Mobil

iPhone 6'yı Galaxy S6'ya tercih ettirecek 6 neden

Apple iPhone 6'yı Samsung Galaxy S6'ya tercih etmenizi sağlayacak altı neden.

iPhone 6'yı Galaxy S6'ya tercih ettirecek 6 neden

Samsung Galaxy S6’nın alabileceğiniz en iyi Android cihazlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Üstün kamera, güçlü donanım, dikkat çekici tasarım  ve diğer özellikleri ile gerçekten ilgi çekici bir amiral gemisi. Galaxy S6 tamamen kusursuz bir telefon değil ancak HTC One M9 ve LG G4 gibi 2015 model rakipleri ile karşılaştırıldığında daha iyi gibi görünüyor.

1431409411_samsung-galaxy-s6-vs-apple-iphone-6-17.jpg

Peki Galaxy S6 her ne kadar iyi olsa da, Apple’ın 2014 model amiral gemisi iPhone 6’ya göre bir başarı mı? Sizlere bu haberimizde Galaxy S6 yerine satış rekorları kıran iPhone 6’yı tercih edebileceğiniz 6 altı neden sıralayacağız. Bu nedenler iPhone 6’nın daha iyi olduğunu göstermiyor ama tercihinizi değiştirebilir.

Aşağıda ve sonraki sayfalarımızda bu nedenleri inceleyebilirsiniz.

1. Daha sezgisel ve kullanıcı dostu, daha az zengin özellikli bir platform ile kullanıcı arayüzü kombinasyonu

TouchWiz’in en son yenilenmiş halinin her zamankinden daha akıcı ve sezgisel olmasına rağmen, iOS, genel performans açısından hala önde ilerliyor. Galaxy S6 TouchWiz UI hala zaman zaman  telefonu ağırlaştırıyor. Cihaz Samsung'un önceki amiral gemisi telefonlarına göre daha az gecikme sağlasa da, iOS’a göre daha iyi bir teklif olduğunu söyleyemeyiz. iOS akıcı ve sorunsuz bir deneyim sunuyor.

1431409428_01.jpg

iPhone 6 yerine Samsung Galaxy S6 satın almak için 7 neden gün içerisinde yayınlanacak bizi takip etmeye devam edin...


Telefonunun arka kapağında yağlı parmak izi lekeleri

Galaxy S6’ın arka kısmı çarpıcı şekilde iyi görünüm sağlayan Gorilla Glass 4 ​​ile kaplı ve iyi bir tutuş sağlıyor. Ancak yeni Samsung amiral gemisinin bir süre elinizde durduğu zaman arka kısmının yağlı lekeler ve yağlı parmak izi işaretleri ile kaplı olduğunu göreceksiniz. iPhone 6’nın alüminyum arka kısmı neredeyse hiç leke tutmuyor.

1431409455_02.jpg

Tamamen metal tasarım

Galaxy S6 ve S6 Edge dış tasarım açısından iPhone 6 ile hemen hemen eşit olmasına rağmen bazı kullanıcılar, Samsung amiral gemilerinin arka kısmının Gorilla Glass ile kaplı olmasından dolayı rahat hissetmeyebilir.

1431409656_03.jpg


Her yönüyle yüksek performans

Apple'ın iPhone modelleri hakkında şimdiye kadar hemen hemen hiçbir büyük kusur ya da müşterileri rahatsız edecek sorunlar sergilemedi. iPhone,  Android amiral gemilerinin aksine genellikle tutarlılık ve güvenilirlik sergiliyor. Evet, iPhone 6’da bir SpO2 sensörü veya bir lazer yardımlı otomatik odaklama özelliği yok ama kesinlikle iyi fotoğraf çekiyor ve öngörülebilir bir pil ömrü mevcut.

1431409694_04.jpg

Zamanında yapılan OS güncellemeleri

 iOS kullanıcılarının büyük çoğunluğu, iOS’un yeni ana sürümü yayınlandığı zaman birkaç saat içinde güncellemeye kavuşuyor.  Öte yandan Samsung’un güncellemeleri önemli ölçüde daha uzun sürüyor.

 1431409719_05.jpg

Tecrübe ve bakım

Apple, donanımdan yazılıma iPhone ile ilgili her şeyi halleder. Bu da normal olarak, cihazın tüm yönleriyle sorunsuz bir şekilde çalışmasını ve neredeyse bütün cephelerde rakipsiz bir kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Optimizasyon, yazılım ve donanım arasındaki verimli evlilik bir iPhone’un en dikkat çekici yönlerinden biridir. Galaxy S6 bu konuda bir hayal kırıklığı değil ama muhtemelen Samsung’un amiral gemisi modellerinde benzer bir deneyim keyfi yaşatması için biraz daha beklemek gerekecek.

1431409737_06.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.