iPhone 7'de çerçevenin inceltilmesi ve boşta kalan alanlara da ekranın yayılması hoş olabilir. Böylece telefonun boyutları iPhone 6'yla aynı olsa bile ekranı daha büyük olabilir.

Artık 16GB'lık dahili bellek pek yeterli olmuyor. Dün yaptığımız haberimizde de yayınlanan yeni güncelleme dosyalarıyla birlikte dahili depolama alanının büyük kısmının kullanılamaz hale geldiğinden söz etmiştik. Dolayısıyla depolama seçeneği en az 32GB olabilir.

Ekranların çizilme ve darbelere karşı daha dayanıklı olması için çalışmalar var. Corning'in Gorilla Glass 4 teknolojisi, üçüncü nesle göre çok daha iyi olduğunu savunuyor. Tabii iPhone'da bu teknolojinin olması beklenmiyor, ancak Apple'ın da bu yönde çalışmalar yapması, hatta bazı Sony, Samsung ve HTC modelleri gibi suya dayanıklı bir yapıda gelmesi isteniyor.

Artık yalnızca üst seviye telefonlarda değil, orta seviye telefonlarda da NFC özelliğini görmeye başladık. Bu özellik iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ta da vardı, ancak yalnızca Apple Pay için kullanılabiliyor. İşte iPhone 7'de NFC'nin daha kapsamlı bir şekilde kullanıma sunulması isteniyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.