Mobil

iPhone 7 ile ilgili bilgiler kesinleşiyor!

Apple yine "büyük bir şey" peşinde!

iPhone 7 ile ilgili bilgiler kesinleşiyor!

Apple her iPhone serisi ile bir önceki nesile göre daha fazla satış rakamına ulaşarak büyümesini devam ettirdi. iPhone 6'nın başarısı iPhone 6S'in satış rakamlarını oldukça fazla etkiledi ve iPhone 6S satışlarının bu çeyrekte duraklama ya da gerileme noktasına geldi.

1 yıl içinde 200 milyar dolardan daha fazla değer kaybeden şirket hisseleri günlük borsacıları tedirgin etse de uzun vade yatırımcıları Apple'ın tekrar trilyon dolarlık şirket hayallerinin gerçek olacağını düşünüyor.

Bu hayalin gerçekleşmesi için en önemli kriterlerden birisi olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ise Eylül ayında bizlere tanıtılacak. Eylül ayı diyoruz ama bu her zaman yapılan takvimden kaynaklanıyor. Yoksa bazı kaynakların Apple'ın Haziran ayında düzenleyeceği Geliştiriciler Konferansı 2016'da iPhone 7'yi görebileceğimizi söylüyor.

iPhone 7 için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu bilgilerin ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğu belirsiz ama iPhone 7 belirtilen özellikler ile gelecekse ortalığı yakıp kavuracak gibi görünüyor.


iPhone 7'nin iPhone 6S'ten tam 1mm daha ince geleceği ilk söylenti. Bunun sebebi ise 3,5mm kulaklık çıkışından vazgeçilmiş olması olarak gösteriliyor. Böylece iPhone 7'nin 6,1mm civarlarında olması bekleniyor.

iPhone 7'nin su geçirmezlik özelliği olacağı söylense de Apple yöneticilerinin bu duruma ne kadar tereddütlü baktıklarına zaman içinde yaptıkları açıklamalar ile şahit olduk. Apple su geçirmezlik noktasında "garanti kapsamında" yaşanacak müşteri şikayetlerini düşünerek su geçirmezlik tarafında adım atmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

iPhone 7 ile ilgili bir diğer özellik ise stereo hoparlörler. Ses verme noktasında rakiplerine göre her daim geride olan Apple'ın Beats Audio ile birlikte özel bir donanıma imza atacağı bekleniliyor.

Kamera tarafında ise Apple bambaşka bir teknoloji ile karşımıza çıkacak. Bunu geçtiğimiz gün yaptığımıza haberde sizlerle paylaşmıştık. Aşağıya tıklayarak iPhone 7'nin kamerası ile ilgili özelliklere ulaşabilirsiniz.


A10 yonga seti ve 2GB RAM gücü ise şimdiden belirlenmiş özellikler. iPhone 7 ile ilgili en büyük soru işareti ise tahmin edeceğiniz gibi pil tarafında yaşanıyor. Bakalım Apple ne gibi yenilikler ile karşımıza çıkacak?

Peki sizin iPhone 7'den beklentileriniz nedir?



          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.