Mevcut iPhone 6s ailesinde Apple A9, iPad Pro modelinde ise A9x kullanılıyor. En büyük beklenti A9x’in daha mobil hale getirilip, A10 ismiyle iPhone 7 modelinde kullanılması. Ve artık Apple tarafında da 4 veya 8 çekirdek görmenin zamanı geldi. Firma sadece 2 çekirdek ile 8 çekirdekli rakiplerine meydan okuyor.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde uzun zaman sonra kullanılan 2 GB RAM miktarının iPhone 7’de 3 GB’a çıkması bekleniyor. Bu aslında bir pazarlama stratejisi olarak düşünülebilir. Çünkü iPhone 6s ailesi zaten çok hızlı. Bu hız ile birkaç sene yetebilecek üst düzey bir performans sunabilir. Ancak 3 GB RAM kullanılırsa, kullanıcılar tarafında önemli bir satın alma kriteri olacaktır.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin iç yapısında bazı contalar dikkat çekmişti. Bu contaları Apple’ın su geçirmezlik konusundaki bir ön çalışma olarak değerlendirenler var. Yani su geçirmezlik konusu iPhone 6s ile deneniyor, iPhone 7’de ise tıpkı Sony gibi suya tamamen dayanıklı telefonlar üretilebilir.

Piyasadaki akıllı telefonlar arasında 6.9 mm ile zaten en ince telefonlardan biri olan iPhone 6 ailesinin iPhone 7 ile biraz daha incelmesi bekleniyor. Ancak bu beklenti kullanıcıların pek tercih etmediği bir özellik. Çünkü kullanıcılar incelik yerine daha büyük bataryalar kullanılmasını istiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.