Mobil

iPhone 7 Plus çift kameralı olacak

Apple'ın popüler telefonlarından iPhone 7'nin büyük ekranlı Plus sürümünde çift kamera teknolojisi olduğunu gösteren fotoğraflar internete düştü.


Eylül ayında yeni nesil modelleri tanıtılacak olan iPhone ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Yine iPhone 7 ve iPhone 7 Plus olmak üzere 2 farklı modeli bulunacak olan ailenin büyük ekranlı sürümünde çift kamera teknolojisi bulunacağı iddia edildi. İnternete düşen fotoğrafta telefonun arka yüzündeki dışa doğru çıkıntı yapan çift kameralı bölüm net olarak görünüyor. Bu çift kameranın hemen yanında ise LED flaş olduğu görülüyor.

İddiayı ve fotoğrafı ortaya atan analist Ming-Chi Kuo'ya göre iPhone 7 Plus'ta 3 GB RAM bulunacak. Bu iddianın arkasında ise imaj düzenleme özellikleri için bu kadar yüksek RAM'a ihtiyaç olması yatıyor. Analistin bir diğer iddiası ise iPhone 7 Plus modelinin iki farklı sürümünün olacağı yönünde. Bir sürümde çift kameralı görüntü sistemi yer alırken diğerinde tek kameralı bir sistem kullanılacak. Bu farklı modeller farklı ülkelerde satılacak.

Çift kamera teknolojisi çok daha geniş açı ve konuya yaklaşma (zoom) gibi özelliklere sahip. Günümüzde Huawei ve LG gibi markaların ürünlerinde kullandığı bu teknoloji giderek daha fazla firma tarafından tercih ediliyor.

Ancak konu Apple olduğunda ortaya atılan iddiaların bir kısmının gerçek olamayacağını da hatırlatmakta fayda var. Birden fazla prototip ile çalışan Apple, üretim aşamasına gelindiğinde bazı prototipleri kullanımdan kaldırabiliyor. Bu da internete dolaşan fotoğrafların gerçek olsalar bile ürüne dönüşemeyeceği anlamına geliyor.

iPhone 7 modeli ile ilgili diğer iddiaları okuyabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.