Mobil

iPhone 7 Plus kamerası ile çekilmiş bokeh etkili fotoğraf örnekleri

Apple Phone 7 Plus'ın kamerasından çarpıcı portrelerde bokeh etkisi gösteren fotoğraf örnekleri.

iPhone 7 Plus kamerası ile çekilmiş bokeh etkili fotoğraf örnekleri

Görüntülerde arka planı sanatsal olarak bulanıklaştırmaya Bokeh deniyor. Bu özellik genellikle portre ve yakın çekimler için idealdir ve fotoğraftaki konuya vurgu eklemek için kullanılır.

En iyi geniş diyafram lens ile donatılmış yüksek kaliteli fotoğraf makinesi tarafından gerçekleşen bu özellik, geçmişte telefonların çeşitli hileler ile derinlik algılama için ikinci bir kamera kullanarak kullanıcılara sunuldu. Ancak şimdiye kadar hiçbiri tam olarak başarılı olamadı. Genellikle yazılım ile bokeh yapılmaya çalışıldı ve sonuç olarak daha çok yapay görüntüler ortaya çıktı.

1473315874_dual-header.jpg

Apple iPhone 7 Plus, göze hoş görünen bokeh sunan ilk telefon olabilir. Apple, duyuru sırasında iPhone 7 Plus ile çekilmiş bokeh örnekleri gösteren birkaç fotoğraf örneği gösterdi.

Açıklamaya göre iPhone 7 Plus kutudan bokeh etkisi özelliği ile çıkmayacak. Daha sonra sunulacak bir yazılım ile bu özellik iPhone Plus modellerinde olacak.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda yayınlanan iPhone 7 Plus ile çekilmiş bokeh etkili fotoğraf örneklerini inceleyebilirsiniz.

1473315732_iphone-7-plus-bokeh-photo-1.jpg


1473315759_iphone-7-plus-bokeh-photo-2.jpg


1473315789_iphone-7-plus-bokeh-photo-3.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.