iPhone 7 ve 7 Plus hakkında bilmeniz gereken 10 özellik - Page 1

Çift Arka Kamera Yeniliği

Yeni iPhone 7 modelinin en belirgin özelliklerinden bir tanesi olan iki kamera, özellikle de ayna karşısında selfie çekenleri fazlasıyla sevindirecek gibi görünüyor. Şaka bir yana, yeni çift başlı kamera özelliği sadece iPhone 7 Plus modeli için geçerli. 12 megapiksellik bu ikiz kameralar; hem Optik Görüntü Sabitleme özelliğine hem de daha fazla ışık sağlayan geniş lenslere sahipler. Az ışıklı ortamda daha kaliteli fotoğraflar çekmenize olanak tanıyor. Bu özelliklerin bazıları sizlere Samsung Galaxy S7 Edge modeliyle oldukça benzer gelebilir. Ayrıca 7 megapiksel görüntü kalitesine sahip ön kamera ile donatılan iPhone 7 ve 7 Plus modelleri sayesinde selfielerle dolu bir yıl daha yaşayacağız gibi görünüyor.

iPhone 7 ve 7 Plus hakkında bilmeniz gereken 10 özellik - Page 2

Yeni Kulaklık Girişleri ve Kablosuz Bağlantı Özellikleri
iPhone 7 modeliyle ilgili en çok tartışılan değişikliklerden bir tanesi de kulaklık girişleri. Alışmış olduğumuz kulaklık girişleri yerine şarj cihazının takıldığı “Lightning” portunun kullanılması, bu cihazın simetrik bir hoparlör sistemine sahip olmasını sağlıyor. Ayrıca sahip olduğunuz standart girişli kulaklıklar için de ekstra bir dönüştürücü verilecek. iPhone 7 modelinin kulaklıklarıyla ilgili bir diğer yenilik ise “Airpods” adı verilen kablosuz kulaklıklardır. Kolay kaybolabilirliği sosyal medyanın gündem maddelerinden bir tanesi olan bu Airpods kulaklıkları ile hem birbirine dolaşan kablolardan kurtulacaksınız hem de çok daha büyük bir batarya ile donatılmış telefona sahip olacaksınız.

Kızılötesi sensörler sayesinde rahatlıkla müzik dinleyebileceğiniz bu teknoloji dış mekan gürültüsünü azaltıp oldukça kaliteli bir deneyim sunacak. Tek şarj ile 5 saatlik kullanıma imkan tanıyan bu kulaklıklar, Bluetooth yerine W1 çipi ile bütün cihazlara bağlanabilecek. Kasım ayında satışa sunulacak olan bu etkileyici kulaklıkların Avrupa satış fiyatı 159 dolar olarak belirlenmiş olsa da Türkiye’deki maliyetinin ne kadar olacağı halen daha merak konusudur.

iPhone 7 ve 7 Plus hakkında bilmeniz gereken 10 özellik - Page 3

Geniş Depolama Alanı
Başlangıç hafızasının 16GB ile sınırlı kalması, canımızı fazlasıyla sıkan bir sorundu. Daha fazla saklama alanı için 600 ila 1000 lira civarında fazla ödeme yapıp, biraz daha geniş hafızaya sahip versiyonları satın alabiliyorduk. Ancak bazılarımız için 128GB büyüklüğündeki bir hafıza bile yeterli gelmiyordu. Şimdi ise yeni iPhone 7 modeli, 256GB büyüklüğünde devasa bir depolama alanına sahip olan fazlasıyla kullanışlı versiyon ile karşımıza geliyor. Bu özellik sayesinde artık “Cihazda yeterli alan yok” uyarısıyla da karşılaşmayacaksınız.

iPhone 7 ve 7 Plus hakkında bilmeniz gereken 10 özellik - Page 4

iOS 10 ve Geliştirilmiş Siri
iPhone 7 modeli, yeni iOS 10 işletim sistemini de beraberinde getiriyor. “Uyandırmak için kaldır” özelliği ile karşımıza gelen iOS 10 sayesinde, telefonunuzu kaldırıp göz hizanıza getirmeniz kilit ekranının açılmasını sağlayacak. 3D Touch kullanımının ve bildirimler üzerinde yapabileceğiniz çeşitli aksiyonların da geliştirildiği yeni iOS işletim sistemi ile sahip olduğunuz iPhone modeli daha da kullanışlı hale geliyor. Bu özelliklerin yanı sıra kullanıcılardan çok çeken sanal asistan Siri de fazlasıyla gelişmiş bir şekilde karşımıza gelecek. Uygulamalara ait birçok işlevi Siri ile gerçekleştirebilecek, yapmış olduklarınıza göre sizlere akıllı tavsiyelerde bulunacak ve Türkçe dahil birçok dili daha iyi bir şekilde konuşabilecek. Bu etkileyici iOS 10 güncellemesi 13 Eylül’den itibaren iPhone kullanıcıları tarafından indirilebilecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.