Mobil

iPhone 7 ve 7 Plus kendisine özel VR ile geliyor !

Apple yeni iPhone'u için VR uygulamasının patent başvurusunu gerçekleştirdi.

iPhone 7 ve 7 Plus kendisine özel VR ile geliyor !

Sızıntılarıyla kendisini bekleyen insanların beklentilerini tavan yaptıran iPhone 7, toza ve suya dayanıklılık, çift kamera ve kablosuz şarj ile geliyor.

1468170421_iphone-7-iphone-7-plus.jpg

Tabiri caizse iPhone'ların can damarını oluşturan Faxconn şirketinde özel bir toplantı sırasında çekildiği iddia edilen sunuma ait bir fotoğraf cihaz ile ilgili önemli sızıntılar arasında yer almayı başardı.Fotoğrafta yer alan bilgiler şöyle:

IP68 sertifikası

Fotoğrafta telefonun IP68 sertifikasına sahip olduğu belirtiliyor.IP68 sertifikası toza ve suya dayanıklılığın bir ölçütü.Şöyle ki IP'den sonraki ilk rakam olan 6 toza dayanıklılığın ikinci rakam 8 ise suya dayanıklılığın seviyesini işaret ediyor.Bu anlamda yeni iPhone 7 toza ve suya dayanıklı olacak.

Çift kamera

Daha önceki sızıntılarda da belirtildiği gibi iPhone 7 çift kameraya sahip olacak.Çift kameralardan biri iPhone 7'de hangi işlevler için çalışacak henüz bilinmiyor ama LG G5'te gördüğümüz gibi alan derinliği ve otomatik netleme gibi nitelikleri harmanlayarak çok daha iyi bir fotoğraf performansı elde edilmesinde katkı sunabilir.

İşletim sistemi

Zaten çoğunuzun bildiği üzere Apple'ın WWDC 2016'da tanıttığı ve yeni özelliklerle donattığı iOS 10 ile gelecek.


Depolama alanı

Daha önce de haberini yaptığımız gibi iPhone 7 en az 32 GB kapasitesinde dahili depolama ile gelecek.

Ve sanal gerçeklik

1468170456_iphone-7-ye-ozel-vr-geliyor.jpg

Apple iPhone 7'ye özel sanal gerçeklik uygulamasının patent başvurusunu gerçekleştirmiş bulunuyor.Kullanıcıların büyük çoğunluğunun da istediği gibi sanal gerçeklik desteği iPhone 7 ile beraber gelecek olması bekleniyor.Fakat konuyla ilgili Apple tarafından henüz bir açıklama gelmiş değil.Yine de beklentiler büyük.

Sizce sanal gerçeklik gözlüğü bildiğimiz sanal gerçeklik gözlükleri gibi mi olur yoksa Apple bu konuda yine kendine özel yeni özellikler ekler mi? Ya da sanal gerçeklik gözlüğünün yeni iPhone ile gelme ihtimali sizin gözünüzden nedir?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.