iPhone 7 ve 7 Plus'ı anlama rehberi - Page 1

Renk

Tasarımsal anlamda dikkat çeken ilk detay renk seçenekleri oldu. Apple, yeni iPhone modellerinin renk seçenekleriyle tanıtıma başladı. İki farklı siyah renk haricinde altın sarısı, gümüş ve rose-altın renk seçenekleri korunuyor. Siyah renk seçeneklerinden biri parlak siyah, diğeri ile mat siyah olarak karşımıza çıkacak. Parlak siyah model “Jet Black” olarak adlandırılıyor. Yeni parlak siyah (Jet Black) renk seçeneği sadece 128 ve 256 GB depolama alanına sahip cihazlarda yer alacak.

iPhone 7 ve 7 Plus'ı anlama rehberi - Page 2

Malum tuş

Çok konuşulan ana ekran tuşu, iPhone 7 tanıtımında değinilen ilk detay oldu. Ana ekran tuşunun Apple ekosistemindeki önemindeki bahseden Phil Schiller, yeni ana ekran tuşunu duyurdu. Tamamen yeniden tasarlanan ana ekran tuşu beklenildiği üzere artık bir buton değil. Tıpkı 3D Touch teknolojisi gibi basınca duyarlı olarak kullanılacak.

iPhone 7 ve 7 Plus'ı anlama rehberi - Page 3

Bağlantı

Bağlantı özellikleri arasında dikkat çeken detay ise 450 Mbps hıza sahip LTE-A standardının desteklenmesi. Yeni modem ile iPhone 6’ya kıyasla üç kat daha hızlı veri transferinin mümkün olduğu vurgulanıyor. Bu rakam iPhone 6s modeline göre %50 daha fazla hücresel veri hızı anlamına geliyor. 25 farklı hücresel veri bandı destekleniyor.

iPhone 7 ve 7 Plus'ı anlama rehberi - Page 4

Yeni hoparlörler

Tıpkı Apple Watch 2’de olduğu gibi yeni iPhone modellerinin hoparlörleri de yenilendi. iPhone 7 artık stereo ses sistemine sahip. Yeni hoparlör sisteminin iki kat daha yüksek seviyede ses çıkış gücüne sahip olduğu paylaşıldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.