iPhone 7 ve 7 Plus'la gelen radikal değişimler - Page 1

Renk... Black, black, black

Tasarımsal anlamda dikkat çeken ilk detay renk seçenekleri oldu. Apple, yeni iPhone modellerinin renk seçenekleriyle tanıtıma başladı. İki farklı siyah renk haricinde altın sarısı, gümüş ve rose-altın renk seçenekleri korunuyor. Siyah renk seçeneklerinden biri parlak siyah, diğeri ile mat siyah olarak karşımıza çıkacak. Parlak siyah model “Jet Black” olarak adlandırılıyor. Yeni parlak siyah (Jet Black) renk seçeneği sadece 128 ve 256 GB depolama alanına sahip cihazlarda yer alacak.

iPhone 7 ve 7 Plus'la gelen radikal değişimler - Page 2

Malum tuş

Çok konuşulan ana ekran tuşu, iPhone 7 tanıtımında değinilen ilk detay oldu. Ana ekran tuşunun Apple ekosistemindeki önemindeki bahseden Phil Schiller, yeni ana ekran tuşunu duyurdu. Tamamen yeniden tasarlanan ana ekran tuşu beklenildiği üzere artık bir buton değil. Tıpkı 3D Touch teknolojisi gibi basınca duyarlı olarak kullanılacak.

iPhone 7 ve 7 Plus'la gelen radikal değişimler - Page 3

Bağlantı... iPhone'a hız lazımdı geldi

Bağlantı özellikleri arasında dikkat çeken detay ise 450 Mbps hıza sahip LTE-A standardının desteklenmesi. Yeni modem ile iPhone 6’ya kıyasla üç kat daha hızlı veri transferinin mümkün olduğu vurgulanıyor. Bu rakam iPhone 6s modeline göre %50 daha fazla hücresel veri hızı anlamına geliyor. 25 farklı hücresel veri bandı destekleniyor.

iPhone 7 ve 7 Plus'la gelen radikal değişimler - Page 4

LED Flaş... Kalitesi arttı

Her iki telefonun da arka kamerasında iki soğuk tonda, iki de sıcak tonda dört adet LED flaş bulunmakta. Bu özellik, teknik olarak fotoğraflardaki görüntü kalitesini de arttırıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.