Mobil

iPhone 7 ve Galaxy Note 7 kozlarını sağlamlık testinde paylaşıyor (Video)

Apple iPhone 7 ve Samsung Galaxy Note 7 dayanıklılık testinde. Hangisi daha sağlam?

iPhone 7 ve Galaxy Note 7 kozlarını sağlamlık testinde paylaşıyor (Video)

Samsung’un Ağustos ayı başlarında resmen ilan ettiği phablet akıllı telefonu Galaxy Note 7 oldukça iyi özelliklere sahip.  Telefon satışa çıkar çıkmaz satış rekorları da kırdı lâkin telefondaki pil sorunları nedeniyle patlamalar gerçekleşmeye başladı. Samsung, Galaxy Note 7‘deki bu sorun nedeniyle oldukça zor anlar yaşadı ve telefonlarını geri çağırmak zorunda kaldı. Bu sorunun Samsung’a 15 milyar dolara mal olması bekleniyor.

Samsung Galaxy Note 7’deki bu sorunu değiştirme ve yazılım güncellemeleri ile düzeltmeye başladı.  Durum böyle olunca da, Galaxy Note 7’yi rakipleri ile karşılaştırmalar kaldığı yerden devam ediyor.

Şu anda Galaxy Note 7’nin en büyük rakibi Apple iPhone 7 Plus diyebiliriz. iPhone 7 Plus Galaxy Note 7 gibi suya dayanıklı tasarım ile geldi. Telefon performansı ile de oldukça göz dolduruyor. Peki ya sağlamlık açısından hangisi daha iyi?

Bunun cevabını aşağıdaki sağlamlık testi videosunu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.