Mobil

iPhone 7 yıl önce devrim yaptı

Apple'ın akıllı telefonu iPhone, 7 yaşında.

iPhone 7 yıl önce devrim yaptı

Yedi yıl önce, 9 Ocak 2007 tarihinde, geç Apple CEO'su Steve Jobs ilk iPhone'u tanıtmak için San Francisco Moscone Center'da sahne aldı. CEO düzenlenen lansmanda "Bugün Apple, telefonu yeniden icat edecek" demişti.

Apple tarafından başlatılan iPhone, akıllı telefon devrimi olarak kayıtlara geçti ve dünyada milyarlarca insanın eline güçlü bir bilgisayar koyuldu.

1389345378_iphonerelease4550x367.jpg

Steve Jobs beş yıl önce bir basın açıklamasında, "iPhone, diğer cep telefonlarına göre tam anlamıyla devrimci ve sihirli bir üründür. Herkes nihai bir işaretleme cihazı ile doğarlar ve iPhone fareden sonra en devrimsel kullanıcı arayüzü oluşturmak için parmakları kullanır." dedi

İlk iPhone'un piyasaya sürülmesinden sonra ilk üç ay içinde 1.4 milyon adet sattı. 29 Eylül 2013 itibari ile Apple, dünya çapında 150 milyondan fazla iPhone satıldı ve satış üzerinden Apple, 90 milyar dolar kar etti.

Aşağıda Steve Jobsun baş rolde olduğu ilk iPhone tanıtımını izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.