Mobil

iPhone 7'de kulaklık girişinin yerini ne alacak?

Apple, iPhone 7'de kulaklık girişini kaldırıyor, ancak burada bir sürpriz gerçekleştirecek.

iPhone 7'de kulaklık girişinin yerini ne alacak?

Apple’ın iPhone 7’de kulaklık girişine yer vermeyeceği neredeyse kesinleşen detaylardan biri oldu. İddiaya göre Lightning portu şarj, veri aktarımı ve kulaklık için bağlantı noktası olacak. Apple Insider sitesi ise Apple’ın kulaklık girişi yerine ikinci bir hoparlör yerleştireceğini iddia etti.

1455343649_news2-iphone-7-kulaklik-girisi-iphone-7-tasarimi-2016.jpg

Sitenin analistlere dayandırdığı habere göre Apple, iPhone 7’de ses kalitesini önemli ölçüde artırmak adına kulaklık girişi bölümüne ikinci bir hoparlör konumlandıracak. Hele ki, Beats Audio’nun bir Apple şirketi olduğu göz önüne alındığında, HTC’nin One serisinde yakaladığı başarılı ses deneyimini bundan sonraki süreçte iPhone’larda görebiliriz. Habere göre Apple ayrıca iPhone 7 kutu içeriğine Lightning portu üzerinden bağlantı sağlayan bir kulaklık yerleştirecek.

Analistlerden gelen bilgilere göre Apple ayrıca dinamik gürültü engelleme özelliğini iPhone 7 yerine iPhone 7s’te kullanmaya başlayacak. iPhone 7’de bunun yerine Temel sayısal bir kodek göreceğiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.