Mobil

iPhone 7'nin 7 yaygın problemi

iPhone 7 kullanıcılarının karşılaştığı 7 yaygın problem.

iPhone 7'nin 7 yaygın problemi

iPhone 7 satışa sunuldu ve peşinde birbirinden ilginç eksiklikleri, problemleri de birlikte getirdi. İşte iPhone 7 kullanıcılarının en çok şikayet ettiği ve sık sık karşılaştığı 7 problem:

Hırıltı sesi

1474480359_a10-fusion-chip.jpg

Birçok iPhone 7 kullanıcısı telefonlarının arka kısmından ilginç hırıltı sesleri duyduklarından şikayetçi oluyorlar. Bu ses, akıllı telefonda oyun veya uygulama açıkken daha fark edilebilir oluyor. Sesin neden kaynaklandığı bilinmiyor ancak uygulamaların ve oyunların ses şiddetini artırması, sesin kaynağının işlemci olduğuna işaret ediyor.
Uçak Modu'nun bağlantıları bozması

1474480344_airplanemodeon.jpg

iPhone 7'nin ilk sorunlarından birisi de Uçak Modu ile gündeme geldi. Akıllı telefonda Uçak Modu'nu açmanızın ve kapatmanızın ardından bağlantı ayarlarınız ilginç bir şekilde bozuluyor ve hiçbir şekilde sinyal alamıyorsunuz. Apple, sorunun düzeltilmesi için çalıştığını bildirdi.
Şarjın hızlı tükenmesi

1474480335_ndue6dawvwl2yyou.jpg

Rakamlara bakarak iPhone 7'nin iPhone 6S'den daha büyük kapasiteli bataryaya sahip olduğunu söyleyebiliriz ancak bazı kullanıcılar aksini iddia ediyor. Söylenenlere göre akıllı telefona indirdiğiniz uygulama sayısı, şarjın tükenme hızını büyük oranda etkiliyor.
Kilidi Home tuşuyla açma

1474480325_1474127597header-iphone7-unbox.jpg
iPhone 7 ile Home tuşunun kilit açma işlevi biraz değişti. Ancak Apple eski iPhone kullanıcılarının bu yenilikten ötürü sorun yaşayabileceğini tahmin etmiş ve Home tuşuna orijinal işlevini kazandıran bir ayara sisteminde yer vermiş.
Lightning EarPods sorunu

1474480305_iphone-7-dongle.jpg

Apple'ın jack girişini kaldırmasının ardından Lightning girişine uyumlu hale getirilen EarPods'un tuşları bazı durumlarda hiçbir neden yokken çalışmayı durduruyor ve çalışmamaya başlıyor. Bunun yaşandığı durumlarda Siri de kullanılamıyor. Apple bu sorunun farkında ancak düzeltme çalışmaları hala devam ediyor.
iPhone 7'yi aktifleştirememek

1474480314_ios-7-activation-error.jpeg

Bazı iPhone 7 sahipleri cihazlarını birkaç gün boyunca aktifleştiremediklerinden şikayetçilerdi. Bunun nedeni Apple'ın aynı anda tüm iPhone aktifleştirmelerine cevap verememesi. Eğer sizler de bu sorunu yaşarsanız sadece birkaç gün beklemeniz ve sürekli olarak aktifleşme durumunu kontrol etmenizi öneririz.

Kulaklık girişinin olmaması

1474480654_z1ndzynte6eob3lnepvt8zkxjankpun-large.jpg

Apple cesur bir karar alarak 3.5 mm'lik jack girişini kaldırdı ve neredeyse 800 liralık kablosuz kulaklıklarını satışa sundu. Peki bu kulaklıkları alamayan kişiler ne yapacak? Tabii ki Lightning girişi ile uyumlu olan kulaklıkları kullanmak zorunda kalacaklar. Bu da telefonunuzu şarj ettiğiniz sırada müzik dinleyememeniz anlamına geliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.