Mobil

iPhone 7'nin ne zaman satışa sunulacağı açıklandı!

Yaptığı tutarlı paylaşımlarla tanınan Evan Blass, yeni iPhone'un ne satışa sunulacağını açıkladı.

iPhone 7'nin ne zaman satışa sunulacağı açıklandı!

Samsung'un Galaxy S7'yi ve Galaxy Note 7'yi tanıtmasının ardından gözler Apple tarafına çevrildi. Yeni iPhone ile büyük bir çıkış yapmayı planlayan Apple, akıllı telefonunu ne zaman satışa sunacağını hala açıklamadı ancak Twitter'ın ünlü muhabiri olan Evan Blass, Apple'ın sır gibi sakladığı satış tarihlerini paylaştı.

Daha önceki haberlerimizde de ( , ) belirttiğimiz gibi Evan Blass, akıllı telefonun ne zaman satışa sunulacağına dair bilgiler paylaşmıştı. İlk olarak "iPhone 2016 satış tarihi: 12 Eylül haftası" şeklinde tweet atan Evan, bu tweetinin ardından açıklayıcı bir tweet daha attı ve bu tweetinde "Açıklığa kavuşturmak için, bu toptan satış tarihini gösteriyor, tanıtım etkinliğinin değil. Daha da açık olmak gerekirse, 16 Eylül Cuma günü satışa sunulmalı" cümlesine yer verdi.

1470270980_shutterstock350357453.jpg

Evan'ın bizlere verdiği bilgilere ve geçen sene düzenlenen etkinlik tarihlerine bakarak, Apple'ın 2016 etkinliğinin 9 Eylül günü gerçekleştirilebileceğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz sene iPhone'un 9 Eylül tarihinde tanıtımı yapılmıştı, 12 Eylül tarihinde ön siparişe ve 16 Eylül tarihinde satışa sunulmuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.