Mobil

iPhone 7'nin performansı iPad Pro'yla eşdeğer!

iPhone 7'nin gücünü alacağı A10 işlemcisi oldukça yüksek bir performans sunuyor.

iPhone 7'nin performansı iPad Pro'yla eşdeğer!

Hiç şüphesiz akıllı telefon camiası Samsung'un Galaxy Note 7'sine ve Apple'ın iPhone 7'sine odaklanmış durumda.Her iki cihazın da tasarımları ve diğer özellikleri büyük oranda sızdırılmış durumda.Peki ya performans?

Apple'ın tablet modeli iPad Pro gösterdiği olağanüstü performansıyla kullanıcıların büyük çoğunluğunu ekilemeyi başarmıştı.Elbette ki bu performansın altında yatan yegane faktör işlemci.iPad Pro'da A9X işlemcisi yer alıyordu.iPhone 7'de ise A10 işlemcisi yer alacak.Bu noktada iPhone 7'nin gücünü alacağı Apple A10 işlemcisi Geekbench testinde ortaya çıktı.

Geekbench 3 testi

Ortaya çıkan teste göre Apple A9X işlemcisiyle neredeyse aynı performans puanını alan Apple A10 işlemcisi eğer bu test doğruysa gerçekten iPhone 7'nin üst düzey bir performansa sahip olmasını sağlayacak.Ayrıca Apple A10 iPhone 6s ve 6s Plus'ta yer alan Apple A9 işlemcisinden %20 daha fazla performanslı olduğunu gösteriyor.Zaten iPhone 6s ve 6s Plus oldukça performaslı cihazlar.Üstüne %20 daha fazla performans sunacak olan iPhone 7 gelecekteki kullanıcılarını performans konusunda hiçbir şekilde mağdur etmeyeceğe benziyor.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.