Mobil

iPhone 7'nin pili sızdırıldı

Apple'ın merakla beklenen yeni akıllı telefonu iPhone 7'nin batarya özellikleri sızdırıldı.


Apple'ın Eylül ayından tanıtılacak olan yeni modeli hakkında sızıntılar bitmek bilmiyor. Yapılan son sızıntılar ise yeni iPhone'nun batarya boyutları ile ilgili. Söylentilere göre daha büyük bir bataryaya sahip olacak olan telefon bakalım ne kadar pil ömrü sunabilecek.

 

Söylentilere göre iPhone 6s'den daha büyük bir bataryaya sahip olacak iPhone 7'nin 1735 mAh'lik bir bataryaya, iPhone 7 Plus'ın ise 2810 mAh'lik bir bataryaya sahip olması bekleniyor. Yeni nesil A10 işlemciler ile gelmesi beklenen akıllı telefon, iPhone 6s ve 6s Plus'tan daha uzun bir batarya ömrü sunabilir. 

1462269228_iphone-7-battery.jpg

Aradaki batarya farkı her ne kadar az görünsede Apple, bu farkı kullandığı donanım ile kapatacaktır. Bildiğiniz gibi iPhone 6s'de yer alan 1710 mAh'lik batarya donanım ve yazılımın etkisi ile 1 güne yakın bir batarya ömrü sunabiliyordu. Apple, iPhone 7'de bunu 1 tam güne çıkartabilir. 

 
 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.