Kablosuz şarj ile arka kasa değişecek

Son birkaç yılda akıllı telefonlara gelen en büyük değişikliklerden birisi kablosuz şarj teknolojisi. Pek çok yeni Android telefon tarafından desteklenen bu teknoloji iPhone’larda bulunmuyor. Apple’a yakın kaynaklar bu teknolojinin 2017’de piyasaya çıkması planlanan iPhone 7S ile birlikte geleceğini düşünüyor. Ancak güncel iPhone tasarımı ile kablosuz şarj mümkün değil. Metal arka kasa kablosuz şarj teknolojisinin düzgün çalışmasını engelliyor.

Bu konuya çözüm getirmek amacıyla Apple’ın eski cam kasaya geri dönebileceği konuşuluyor. Önceki tasarıma geri dönmenin doğru olmayacağını düşünenler ise Apple’ın plastik ya da seramik arka kapağı deneyebileceğini ileri sürüyorlar. iPhone 7S’te hangi materyalin tercih edileceği şimdiden kestirilemiyor ancak kablosuz şarj ile metal kasadan vazgeçilmesi kesin gibi görünüyor.

5,8 inçlik dev iPhone 7S

Kullanılan materyal ile birlikte iPhone’un boyutu da değişebilir. Uzun süre 3,5 inçlik klasik tasarımına sadık kalan Apple iPhone 5 ile telefonların boyutunu 4 inçe, iPhone 6 ve 6 plus ile ise sırasıyla 4,7 ve 5,5 inçe kadar çıkarmıştı. iPhone 7’nin de iPhone 6 boyutlarında üretilmesi ancak 7S ile birlikte boyutun daha da büyümesi söz konusu. Kaynaklar iPhone 7S ile birlikte ilk kez 5,8 inçlik bir iPhone görebileceğimizi iddia ediyor. Elleri çok büyük olduğu için iPhone 6 plus’ı yeterli bulmayan kullanıcılar için bu telefon ideal olabilir.

OLED ekran geliyor

Son olarak iPhone 7S’in ekranının OLED teknolojisine sahip olacağı öngörülüyor. Hatta bu ekranın eğimli olabileceği tahmin ediliyor. Eğer bu söylentiler gerçekleşirse Apple’ın yıllar önce kendisini taklit etmekle suçladığı Samsung’un bugün Apple’a öncü olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu teknoloji ve tasarım Samsung’un son telefonu S7 Curve’de kullanılıyor. Apple’ın geçtiğimiz dönemde Samsung ve LG gibi ekran üreticileri ile OLED ekranlar üzerine görüşmeler yaptığı biliniyor. Bu ekranların iPhone 7’de olmasa da iPhone 7S’te kullanılması kesin gibi görünüyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.