iPhone 8 hakkında ilk bilgiler geldi

iPhone 8 hakkında ilk sızıntılar geldi. Sharp'ın sızıntısına göre iPhone 8, ekran özellikleri ile Galaxy edge serisine rakip olacağa benziyor.

iPhone 8 hakkında ilk bilgiler geldi

iPhone 7'nin satışa sunulmasının ardından kısa bir süre sonra seneye tanıtılacak olan iPhone 8 hakkında bilgiler gelmeye başladı. 2017'de iPhone'un 10. yılı olacağı için Apple'ın büyük yenilikler ile karşımıza çıkması bekleniyordu. Bu beklenti Sharp'tan gelen sızıntılar ile bir kat daha arttı.

iPhone 8 ile OLED ve AMOLED ekrana geçiliyor

Sızıntılara göre; iPhone 8, Galaxy edge serisinden artık alıştığımız kavisli ekran ile gelecek. Apple uzun bir süredir kullandığı IPS LCD ekrandan vazgeçerek iPhone 8 ile OLED ve AMOLED ekrana geçiş yapacak. En büyük yenilik ise tasarım bölümünde olacak. 

iPhone 8 ile tasarım değişecek

Bildiğiniz gibi Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın 128 GB ve 256 GB'lık modellerinde Jet Black renk seçeneğine yer vermişti. iPhone 4/4s modellerinden aşina olduğumuz belki de iPhone tarihinde en çok sevilen cam tasarım, iPhone 8 ile yeniden karşımıza çıkabilir.

Tahminlerimize göre iPhone 8'in cam kasası iPhone 4/4s modellerinde olduğu gibi dayanıklı olacaktır. Bildiğiniz üzere cam kasa gibi görünen iPhone 7/7 Plus'ın Jet Black modeli parmak ile bile çizilebiliyor. Apple'ın malzeme kalitesini iPhone 8 ile daha da güçlendirmesini bekliyoruz. 

1477891915_iphone-8-concept-7.jpg

5.5 inç ve 4.7 inç olmak üzere iki farklı iPhone 8 modellinin olacağı da son gelen sızıntılar arasında yer alıyor. iPhone 8'in teknik özellikleri hakkındak konuşmak için maalesef ki erken görünüyor. Bakalım iPhone 7 ile dünyanın en hızlı mobil cihazı unvanını elinde bulunduran Apple, iPhone 8 ile tahtını koruyabilecek mi?