Mobil

iPhone 8 ile dock bölümü iPad'e benzeyecek!

iOS 11 ile yenilenen dock bölümü, iPhone 8'de çok farklı olacak.


Apple, 12 Eylül'de iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone 8 modellerini tanıtacak. Tanıtım tarihine yaklaştıkça, diğer modellere göre daha fazla beklenen 10. yıla özel iPhone yani iPhone 8 hakkında yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Bugün gelen bilgi ise iPhone 8'in dock bölümü ile ilgili.

Apple A11 yonga seti, biyometrik yüz tanıma ve 4K 60FPS video kaydı ile fark yaratacak olan iPhone 8, komple ekran tasarımını daha faydalı bir şekilde kullanıma sunmak için dock bölümünü yenileyecek. Bildiğiniz gibi iOS 11 ile dock bölümü yenilenmişti. Ancak bu yenilik, sunduğu yeni özellikler ile iPad modellerinde daha bariz bir şekilde ortaya çıkmıştı.

1504096687_iphone-dock-h.jpg

Söylenenlere göre; Apple'ın iOS 11 ile şahlanan iPad modellerinde dock'un özelliklerini, iPhone 8'e de taşıyacak. macOS vari bir görünüme sahip olacak olan iPhone 8'in dock'unun yanında, iPad'de yer alan gesture hareketleri de cihaza eklenecek.

Bu sayede kullanıcılar iPhone 8'i parmak hareketleriyle diledikleri gibi kontrol edebilecek. Bu kontrolden kastın, bir önceki uygulamaya dönme, ekran kilidini yukarı kadırarak açma, uygulamalardan çıkma ve açık uygulamaları göstermenin olduğu düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.