Mobil

iPhone 8 Türkiye'de!

Apple'ın merakla beklenen akıllı telefonu iPhone 8, daha tanıtılmadan Türkiye'ye geldi.

iPhone 8 Türkiye'de!

Bildiğiniz gibi Apple, 10. Yılına özel olarak geliştirdiği iPhone 8’i Eylül ayının başlarında resmen ilan edecek. Ancak, Atatürk Havalimanında ilginç bir olay yaşandı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Atatürk Havalimanı'na Almanya'ya transit gönderilmek üzere, Hong Kong'dan getirildiği ve Havalimanı Kargo Gümrük Müdürlüğüne "polipropilen granül" cinsi eşya olarak beyan edilen paketlerden yaklaşık 20 bin telefon çıktı.

Paketlerde çıkan telefonlar, tanıtımına bir aydan fazla bir zaman olan iPhone 8’e aitti. 

1501344580_iphone-81.jpg

AHL Kargo Gümrük Müdürlüğündeki transit işlemi sırasında, Almanya'ya transit edilmesi gereken paketlerin içeriye nakledilmeye çalışıldığının anlaşılmasının ardından, X-Ray kontrolü yapıldı. Paketlerin içeriğinin cep telefonu ve aksesuarı olduğunun anlaşılması üzerine, transit eşyası gümrük gözetimine alınarak tam muayene işlemi başlatıldı. 

1501344623_iphone-8-3.jpg

İstanbul Gümrük Muhafaza ve Kaçak İstihbarat Müdürlüğünce yapılan inceleme ve soruşturma sonucunda, plastik ham maddesi olarak gümrüğe beyan edilen transit eşyasının, İstanbul Başakşehir'de bir depoya götürülmek üzere sahte belgelerle geçici depolama yerinden çıkarılmaya çalışıldığı anlaşıldı.

1501344639_iphone-8.jpg

Tabiki de bunlar gerçek iPhone 8 değil, iPhone 8 taklidi olarak piyasaya sürülecek sahte modeller.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.