Mobil

iPhone 8'de olmayacak 5 Galaxy S8 özelliği

iPhone 8'de asla olmayacak ama Galaxy S8'de yer alacak beş özelliği sizler için listeledik.

iPhone 8'de olmayacak 5 Galaxy S8 özelliği

2017'de onlarca yeni akıllı telefon modeli dünya çapında piyasaya sürülecek. 100 doların altındaki pazarlara yönelik düşük kaliteli akıllı telefonlardan, en sevdiğiniz büyük akıllı telefon şirketlerinden yüksek özellikli amiral gemisi telefonlara kadar tüm modeller olacak.

Ancak, 2017'de kaç telefonun piyasaya sürüldüğü önemli değil, çünkü teknoloji hayranlarının gerçekten heyecanla bekledikleri sadece bir avuç cihaz olacak. Bunların içinde de en çok merakla beklenen akıllı telefonların Samsung Galaxy S8 ve iPhone 8 olduğunu söyleyebiliriz.

 1486537257_samsung-galaxy-s8-vs-iphone-7.jpg

2017'de Samsung, yılın ilk yarısında iki farklı Galaxy S8 telefonu yayınlayacak. Apple yeni iPhone 8'i eylül ayında açıklayacak ve iPhone 7s ile iPhone 7s Plus yanında tanıtacağı söylentileri var. Bu cihazların hiçbiri henüz resmi değil, fakat güvenilir kaynaklardan gelen sızıntı ve raporlar sayesinde çok sayıda önemli ayrıntıyı zaten biliyoruz.

Bu yazımızda, Samsung'un Galaxy S8 ile gelecek olan, ancak iPhone 8'de olmayacak beş heyecan verici özelliğin listesini sunacağız. Sonraki sayfalarda bu özellikleri inceleyebilirsiniz.

İris tarayıcı

Daha fazla güvenlik her zaman iyi bir şey ve Samsung, hayal kırıklığına uğratan Galaxy Note 7 modelinde çok şık yeni bir güvenlik özelliği tanıtmıştı.

Note 7, özel bir iris tarayıcı kullanarak kullanıcıların telefonlarını açmasına ve göz taraması ile özel bir güvenli klasöre erişmesine izin veriyordu.

İris tarayıcı, yakın zamanda cep telefonu ödeme ile kimlik doğrulaması gibi Samsung telefonlarında daha fazla işlevlerle bütünleştirilebilir. Son raporlar doğruysa, Samsung'un yaklaşmakta olan yeni Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus akıllı telefonların ekranların üstünde iris tarayıcıları yer alacak.

Güncelleme: Geçtiğimiz günlerde gelen bilgiler, Apple'ın iPhone 8 ile birlikte iris tarama özelliğini sunabileceği yönünde oldu.

 1474485136_iris-scan-641x361.jpg

Masaüstü modu

Bu yeni özellik, Samsung'un yaklaşmakta olan yeni Galaxy S8 telefonları için potansiyel bir oyun değiştirici. Gelen bilgilere göre Samsung, Galaxy S8 / S8 Plus için Continuum benzeri bir özellik hazırlıyor.

Söz konusu özelliğe "Masaüstü Deneyimi" adı verilmiş ve kullanıcıların akıllı telefonu harici bir ekrana bağlayıp uygun bir masaüstü cihazı olarak kullanmasına izin verileceği bildiriliyor. Fareler ve klavyeler gibi harici I/O çevre birimlerini cihaza bağlayabileceksiniz. 

 1483691714_07.jpg

Canavar Modu

Bildirildiğine göre, Samsung'un yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonlarına yönelen bir diğer yeni özellik de "Beast Mode" (Canavar Modu).

Bu özellik, Apple'ın yeni iPhone'larında kesinlikle bulamayacağınız bir şey. Söylentiler doğruysa, bu özel yeni özellik Galaxy S8'i yüksek vitese sokacak ve kullanıcılara mümkün olan en fazla bilgi işlem gücünü sağlayacak.

Galaxy S8'deki canavar modu oyun ve uygulamaları hızlandırmak için kullanılacak. Tahminlerimize göre; canavar modu Samsung'un Game Launcher uygulamasından çok daha farklı çalışacak. Canavar modunun yazılımın yanında donanımsal da bir artış sağlayacağını düşünüyoruz.

1482405856_galaxy.jpg

microSD desteği

Apple, kullanıcılarına daha fazla depolama alanını daha fazla ücret ödeyerek sahip olmasını sağlıyor ve şirketin iPhone'larında genişletilebilir bellek sunmasının imkânı yok gibi görünüyor.

Geçen yılki yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, her modeldeki kullanılabilir depolama alanının iki katına çıktı ve bu Apple hayranlarının yakın gelecekte yaşayabileceği en iyi şeydi.

İddialara göre, Samsung'un yaklaşmakta olan Galaxy S8 serisinde 2 TB'a kadar microSDXC desteği sağlayacak bir microSD kart yuvası (256GB) içeriyor.

 1486537088_micro-sdxc-2tb.jpg

3.5 mm ses jakı

iPhone 7 ile 3.5mm’lik kulaklık girişleri kalktı. Galaxy S8’de de kalkacağı iddia edilmişti ancak, son sızıntılar ve bilgiler Galaxy S8’in 3.5mm’lik jak girişi ile geleceği yönünde.

1483691486_03.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.