Mobil

iPhone 8'deki sanal ana ekran tuşu nasıl görünecek?

iPhone 8 ile ana ekran tuşunun yerini sanal tuşa bırakacağı artık kesinleşti. Peki, sanal ana ekran tuşunun işlevselliği nasıl olacak?


Kod araştırıcıları, iPhone 8'in sanal ana ekran tuşunun yeniden boyutlandırılabilir olduğunu ve analistlerin tahmin ettiği gibi çevresinde "işlev" alanı olabileceğini öne sürdü. Tasarımcılar ise bu bilgilerden yola çıkarak, iPhone 8'in sanal ana ekran tuşunun işlevselliklerinin neler olacağını, konseptleri ile gözler önüne serdi.

Konseptlere göre; iPhone 8'in komple ekranının ortasında sanal ana ekran tuşu yer alacak. HomeBar adı verilen bu bölüm, dilendiğinde gizlenebilecek. Normal şartlar altında desteklenen uygulamalar HomeBar'ı komple kaplayacak. Desteklemeyenlerde ise bu bölümde ana ekran tuşu görünecek.

Bu bölümün rengini maalesef ki değiştiremeyeceksiniz. Analist Ming-Chi Kuo, HomeBar'ı çıkardığımızda telefonun 5.15 inçlik aktif kullanım boyutu sunacağını söylüyor. Bakalım Apple, sözde HomeBar bölümünü nasıl değerlendirecek?

1502971813_iphone-8-ui-concept.jpg
1502971824_iphone-8-ui-concept-3.jpg
1502971803_iphone-8-ui-concept-2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.