Mobil

iPhone 8'in A11 yongasının üretimi başladı

Apple'ın çip tedarikçisi TSMC, iPhone 8'in A11 yongasının üretimine başladı.


DigiTimes tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, Tayvan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), Apple'ın A11 işlemcisinin üretimine başladı. Çipin, sonbaharda piyasaya çıkması planlanan şirketin yeniden tasarlanmış OLED "iPhone 8" modelini güçlendirmesi bekleniyor.

TSMC, tek tedarikçi ve ayrıca şirketin, A11 yonga setini, iPhone 7 ve 7 Plus modellerinin yükseltilmiş versiyonu iPhone 7S, iPhone 7S Plus ve yeni iPad tablet için de üretmesi bekleniyor. TSMC, başlangıçta çipi temmuz ayına kadar

1494512019_tsmc.jpg

50 milyon adede tamamlamak amacıyla nisan ayında üretime başlamayı hedefledi ancak, üretim, 10 nanometrelik FinFET üretim sürecindeki sorunlar nedeniyle ertelendi. Ancak bugünkü rapora göre, bu sorunlar artık çözülmüş durumda. 

TSMC ayrıca, iPhone 7 ve 7 Plus'daki A10 yongasının tek yapımcısıydı ve bu da yonga üreticisinin 2016 sonuna doğru gelir artışına yön vermesine yardımcı oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.