Mobil

iPhone 8'in çizimleri ortaya çıktı!

Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 8 bir diğer adıyla iPhone Edition modeline ait çizimler ortaya çıktı.

iPhone 8'in çizimleri ortaya çıktı!

Apple, yıl sonu düzenleyeceği etkinlikte 3 yeni iPhone modeli ile karşımıza çıkacak. Bunlar sırası ile iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone Edition olacak. iPhone 8 olarak da isimlendirilen iPhone Edition için bugün ilk çizimler yayınlandı. iPhone 8'in çizimleri cihazın tasarımını gözler önüne seriyor.

Yayınlanan çizimlere göre iPhone 8, LG G6 ve Galaxy S8 gibi geniş açılı bir ekran ile gelecek. 2.5D formatındaki bu ekranın kasa ile arasında 2.577mm boşuluk bulunacak. Tam kasa ile arasında 4mm'lik bir boşluk yer alıyor. Cihazın ön tarafında ise iki adet kameranın olması dikkat çekiyor.

Muhtemelen Apple, bu iki adet ön kamera ile alan derinliğinden ziyade göz tarama sistemini güvene almak istiyor. Hatırlayacağınız üzere Galaxy S8'in göz tanıma sistemi çok kolay bir şekilde kandırılabiliyordu. iPhone 8'in alan derinliği ile bu güvenlik zafiyetinin önüne geçilebilir.

iPhone 8'in ekran boyutu ise 5.8 inç büyüklüğünde olacak. 67.54mm en ve 137.54mm boyutlarındaki iPhone 8, tek el ile kullanım için uygun olacak.

Bildiğiniz gibi iPhone 7 ile fiziki ana ekran tuşundan vazgeçilmişti. Bu artık iPhone 8 ile tamamen ortadan kalkacak ve ana ekran tuşu sanal tuş olarak sunulacak. Touch ID'nin ise cihazın arka yüzüne konumlandırılması bekleniyor.

1492426493_iphone8.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.