Mobil

iPhone 8'in devrim niteliğinde yenilik ile geleceği kesinleşti!

iPhone 8'in devrim niteliğinde bir özelliği ilk defa kullanacağı kesinleşti.


Apple, Eylül ayında merakla beklenen yeni iPhone modelini tanıtacak. 10. yıla özel olan iPhone'un, iPhone 8 olacağı söylense de bize göre bu model iPhone Edition veya iPhone X olarak adlandırılacak. Yeni iPhone hakkında bugün bir iddia da, Apple'a yakınlığı ile bilinen Ming-Chi Kou tarafından ortaya atıldı.

Ming-Chi Kou'ya göre; yeni nesil iPhone ile Touch ID'nin yerini 3D yüz algılama sistemi yer alacak. KGI analisti Ming-Chi Kou, yeni nesil iPhone'un ön bölümünde yer alan iki kameranın 3D yüz algılama sistemi için kullanılacağını ve bu sistemin en az 2 yıl diğer telefonlarda bulunamayacağını söylüyor.

1503403619_iphone-8-colors1.jpg

Qualcomm'un bu sistem için daha 2 yıl geride olduğu, donanımsal ve yazılımsal açıdan Apple'a yetişemeyeceği de raporda yer alıyor. 3D yüz algılama sistemi Android cephesinde en erken 2019 yılında kullanılabilecek. Ancak yine de 3D yüz algılama sisteminin bu tarihe yetişemeyeceği de söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.