Mobil

iPhone 8s LCD ekran ile gelebilir

iPhone X ile OLED ekrana geçen Apple, iPhone 8s ile LCD ekrana geri dönebilir.

iPhone 8s LCD ekran ile gelebilir

Apple, firma tarihinde ilk defa iPhone modelinde OLED ekrana yer vermişti. iPhone X'in OLED ekranını Super Retina HD teknolojisi ile güçlendiren Apple, bir takım sorunlar ile karşılaşmıştı. Bu sorunlar arasında ekranın dikine oluşan yeşil çizgi ve renklerde yaşanan sorunlar yer alıyordu.

2018'de de OLED ekran kullanması beklenen Cupertinolu firma, bir sürpriz yapıp LCD ekran ile karşımıza çıkabilir. Rosenblatt Securities şirketinden Jun Zhang, Apple'ın 2018'deki iPhone modelinde LCD ekrana geri dönüş yapacağını söylüyor. Jun Zhang, üretim maliyetini düşürmek için bu yolun izlenebileceğinin altını çiziyor.

1511780261_iphone-x-iphone-8-plus-100737887-large.jpg

Şimdilik iPhone 8s olarak bilinen yeni iPhone'un fiyatında otomatik olarak bir indirim olacaktır. 999 dolarlık iPhone X'in en pahalı parçası olan OLED ekran yerine LCD'nin tercih edilmesi hem sorunlar açısından hem de satış fiyatı açısından çok mantıklı bir seçim olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.