Mobil

İphone batıyor mu?

Apple'ın iPhone satışlarına, bu sene bir şeyler oluyor!


Bir dünya markası olarak adını duyuran Apple son zamanlarda kötü bir gidişat yaşıyor.İPhone ile akıllı telefon piyasasını şekillendiren şirketi, Android'in yükselişi karşısında kötü günler bekliyor olabilir. Android platformu popülaritesini artırırken, iPhone satışları önceki yıllara göre baya bir uzak.

Piyasa araştırma ve denetleme şirketi IHS iSuppli tarafından yayınlanan en son verilere göre iPhone'un ilk çeyrek satışları  34.7 milyon adet olarak beklenenin altında gerçekleşti. Akıllı telefon piyasasında süren kıyasıya rekabete bakıldığında iPhone satışlarının 2013 yılında 150 milyon adet civarında gerçekleşmesi bekleniyor. Bu rakam 2012 yılında 134 milyon adet olarak sona erdi.
Piyasa standartlarına göre yüksek sayılabilecek yüzde 12'lik bir artış anlamına gelen bu rakam, Apple gibi yenilikçi ürünleriyle tanınan ve bir önceki yıl yüzde 44'lük büyüme oranına ulaşan bir şirket için ciddi bir yavaşlama anlamına geliyor. 

IHS iSuppli, bu yıl satılması beklenen 1.5 milyar adet mobil cihazın yaklaşık 900 milyon adedinin akıllı telefonlardan oluşacağını öngördüğü raporunda pazarın toplam hacminin 265 milyar dolara ulaşacağı tahminine yer vermiş. 

Yine son verilere göre Android küresel akıllı telefon piyasasının yüzde 75'ine hakim durumdayken, iOS için bu oran yüzde 18.

Yorumlar
Misafir
İPhone nereye batıyor ya ondaki nakit para devlette yok !
Cevapla
Misafir
saf android vardı da biz mi kullanmadık demek büyük cahillik. elinde android var ve sen rom denemeleri yapmıyorsan bu senin hatan. nexus' u nexus yapan saf android. Google elinden çıktığı gibi telefona atılıyor. Samsung ise kendine göre düzenleyip mahvediyor yazılımı. 5 kuruş bilgisi olmayan insan burda atıp tutuyor ya, daha ne diyeyim.
Cevapla
Misafir
samsung nasil olsa koreye ayri bize ayri ürünü satiyor, neden boyle olsun, koredekiler daha mi fazla para ödüyor. Böyle satis strajisi olmaz, ayrimsilik... kaç tane s4 oldu. abd deki iphone ne ise ugandada o.... bize iphone 5s yolu gorundu.. islemcide ve hafiza da umarim iyi bir gelişme saglar...
Cevapla
blueman
Ya konuşmaya bile değmez Apple kim başaçıkabilir android stabil çalışmıyor
Cevapla
Iphone batmaz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.