Mobil

iPhone Çin'de hüsrana uğradı

iPhone Çin'de artık eski ilgiyi görmüyor.

iPhone Çin'de hüsrana uğradı

Apple'ın bir zamanlar çok popüler olan cihazları bu popülerliğini kaybetmeye başladı. Özellikle Çin'de bir iPad ve iPhone alabilmek için böbreğini satan gençlere bile rastlamıştık. Hırsızlık olaylarında bile genelde Apple ürünleri tercih ediliyordu.

Yeni gelen raporlara göre artık Çin vatandaşı Apple ürünlerine o kadar ilgi göstermiyor. Araştırmayı yapan Canalys şirketine yılın ilk çeyreğinde Apple iPhone'un Çin akıllı telefon pazarında pay oranı oldukça azaldı.

1368337860_ciniphone.jpg

Rapora göre Çin'de akıllı telefon satışlarında iPhone'un payı %8 seviyesinde kaldı. Akıllı telefon satışlarının %68'i Çin'in yerel üreticiler tarafından karşılanıyor. Çin üreticilerin son zamanlarda gösterdiği başarıyı gözönüne alırsak bu durum hiçte şaşırtıcı olmaz.  Yılın ilk çeyreğinde 82 Milyon akıllı telefon satışı gerçekleşen Çin'de, bu satışlardan en büyük payı Samsung alırken, onu yakın rakamlar ile sırasıyla Yulong Computer Telecommunication Scientific, Huawei ve Lenovo izledi.

Yorumlar
fatih
Apple dan kesinlikle hoslanmiyorum ve her ne kadar %8 lik bir pay da olsa yilda yaklasik 25 milyon apple urunu demek. Bence hic yabana atilacak bir rakam degil (akilsizlar acisindan)
Cevapla
ee
cinden çürk elmaya tokat ipon övende kalmadı yaw
Cevapla
attila
vestel çıkarıyor sonbaharda akıllı telefonlarınıa
Cevapla
Misafir
oppo,xiaomi,huawei,zte varken degil iphone hicbir telefonun sansi olamaz bu satten sonra adam haklı beyler dağılın Teknolojioku: iPhone Çin'de hüsrana uğradı
Cevapla
hikmet
yakinda turkiyede tfl cikiyor yerli anadolphone
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.