Ecoute basit bir müzik oynatıcı. Müzik kütüphanenize kolayca erişmenizi sağlayan uygulama, tıpkı varsayılan Apple’ın müzik uygulaması gibi albüm kapaklarını gösterebiliyor. Karışık çalma modu, tekrar çalma ve AirPlay ile müzik paylaşma özelliklerine sahip. Ayrıca uygulama 3D Touch desteğine de sahip.

App Store: Ecoute 2 (2.69 TL)

Eğer minimal hatlara sahip bir müzik uygulaması arıyorsanız, Cesium bu noktada en iyi alternatiflerden biri. Tekrar çalma, karıştırma gibi temel özelliklere sahip. Bu uygulamada fark yaratan nokta, gece modu ve tema desteğinin olması. Yani müzik dinlerken uygulamanın arayüzünü kendinize göre kişiselleştirebiliyorsunuz. Bu Apple’ın kendi uygulamasında sunulmayan bir özellik.

App Store: Cesium (5.29 TL)

Picky, listemizin en pahalı uygulaması. Yine temel özelliklere sahip ancak bu uygulamayı farklı kılan bir detay var. Spotify’da da gördüğümüz, şarkıları türlere göre kategorize edebiliyorsunuz. Yani şarkıcının adı, albüm gibi kriterler yerine şarkıları Pop, Rock gibi alt başlıklara ayırabilirsiniz.

App Store: Picky (7.99 TL)

Musixmatch, ücretsiz bir oynatıcı. Klasik özelliklerin haricinde uygulamanın asıl odak noktası şarkı sözleri desteği ve AirPlay ile paylaşma özellikleri. Uygulamanın kendi içerisinde 38 farklı dilde 7 milyondan fazla şarkının sözleri bulunuyor. Böylelikle şarkıları dinlerken, sözlerini de görebiliyorsunuz. Ve bu sayı her geçen gün artıyor. Şarkı sözlerini kilit ekranında bile görebilirsiniz.

App Store: Musixmatch (Ücretsiz)

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.