Mobil

iPhone için en iyi video ve fotoğraf uygulamaları

iPhone'da kullanabileceğiniz en iyi video ve fotoğraf düzenleme uygulamalarını bir araya getirdik.

iPhone için en iyi video ve fotoğraf uygulamaları

Video ve grafik tasarım çalışması bugünlerde dijital olarak gerçekleşiyor. Ancak geliştiriciler halihazırda mevcut yazılım zenginliğini iyileştirmenin yeni yollarını arıyor. Bu da geliştiricileri iPhone'da, video ve fotoğraf uygulaması geliştirmeye yöneltiyor. Biz de sizler için iPhone için en iyi video ve fotoğraf düzenleme uygulamaları bir araya getirdik.

iPhone için en iyi video ve fotoğraf uygulamaları

Velapp

Velapp video kayıt uygulaması, video kayıttaki en büyük sorunların üstesinden gelmek için Apple'ın 3D Touch teknolojisini kullanarak ön plana çıkıyor.

Video çekerken, daha uzun kayıtlar almak ve olayları vurgulamak zaman alır. Ancak Velapp ile bu sıradan bir göreve dönüşüyor.

1492502922_iphone-video-fotograf-duzenleme-4.jpg

Velapp ile kayıt yaparken, en fazla etkiye sahip olan periyotlarda ekranda daha sert basabilirsiniz. Velapp, ne kadar sert bastığınıza bağlı olarak, gerçek zamanlı olarak çekime 0 ila 10 puan arasında bir değer atıyor.

Daha sonra Velapp ile çektiğiniz videoları görüntülediğinizde; örneğin videolardaki 5 derecesindeki bölümleri uygulama otomatik olarak kırpıp size gösteriyor. Bu özellik, uzun videolardaki önemli anları izlemek için vakit kaybetmemenizi sağlıyor.

Uygulamayı indirmek için tıklayın

Apple Clips

Apple'ın en yeni uygulaması olan Clips, iMovie benzeri düzenleme seçenekleri içeren bir video oluşturma ve düzenleme aracı. Farklı filtreleri ile ön plana çıkan Clips'te, ayrıca dikteyi kullanarak video çekerkenki sesleri yazılı bir şekilde ekleme ve videolarınıza sticker ekleme gibi özellikler yer alıyor.

1492502917_iphone-video-fotograf-duzenleme-3.jpg

Uygulamayı indirmek için tıklayın

Vecteezy

Grafik tasarımıyla uğraştıysanız, Vecteezy'yi ücretsiz yüksek kaliteli vektör grafikleri için güvenilir bir çevrimiçi kaynak olarak tanıyabilirsiniz. 

Vecteezy, Adobe Illustrator gibi profesyonel kalitede araçlara kıyasla biraz alt seviyede olmasına karşın, zaman zaman yalnızca vektörlerle çalışan hobi ve tasarımcılar için gerekli tüm araçları sunuyor. Düzenlemelerinizi yaptıktan sonra, grafiği bir .jpg, .png veya .svg olarak dışa aktarabilirsiniz.

1492502911_iphone-video-fotograf-duzenleme-2.jpg

Siteye gitmek için tıklayın

Booksie

Booxie ile, kendi resimlerinizden ve videolarınızdan "kitaplar" oluşturabilir ve birkaç uygulama içi metin ve grafik efekti ile birlikte oluşturabilirsiniz. Bir kitabı tamamladığınızda, çevrimiçi olarak halkla, Booxie bağlantılarıyla paylaşabilir veya gizli tutabilirsiniz.

1492502907_iphone-video-fotograf-duzenleme-1.jpg

Alternatif olarak, Booxie aracılığıyla projelerinizin basılı sürümlerini uygulama içi sipariş edebilirsiniz. Böylece, kitabınızın fiziksel bir versiyonuna sahip olabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için tıklayın

Priime

Fotoğrafları otomatik olarak analiz eden Priime uygulaması, size o fotoğrafta kullanabileceğiniz en uygun filtreyi sunuyor. VSCO gibi oldukça geniş bir filtre haznesine sahip olan Priime, binlerce profesyonel fotoğrafçı tarafından kullanılıyor. Kaliteli fotoğraf filtrelerinin yanında uygulama içerisinde fotoğraf düzenleme araçları da yer alıyor.

1492502926_iphone-video-fotograf-duzenleme-5.jpg

Uygulamayı indirmek için tıklayın
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.