Mobil

iPhone idrar tahlili yapıyor!

iPhone'da kullanacağınız bu uygulama ile idrar tahlili yapıp hastalığınızı öğrenebilirsiniz.

iPhone idrar tahlili yapıyor!

Bir akıllı telefon ile hiç idrar tahlili yapabileceğinizi düşündünüz mü? Şimdi bu mümkün! MIT girişimci Myshkin Ingawale tarafından geliştirilen ve mobil cihaz ile idrar tahlili yapan yeni bir iPhone uygulaması TED konferansında açıklandı.

Aslında idrar ve elektronik cihaz karışmaz. Peki iphone bu tahlili nasıl gerçekleştirecek? Bu uygulamayı kullanmak için iPhone'un kamerası kullanılıyor. Dubbed Uchek isimli uygulamayı kullanmak için bir kap içine idrarınızı yapıyorsunuz ve bu uygulama ile kullanacağınız renkli dairelerin olduğu şeriti idrarın içine koyuyorsunuz. Daha sonra bu uygulama ile birlikte iPhone'nuzun kamerasını kullanarak tahlil gerçekleşiyor.

1362033184_screenshot2013-02-27at7.35.25pm.png

Bu uygulama, diyabet, idrar yolu enfeksiyonu gibi 25 hastalığa kadar algılama yapabiliyor. Aynı zamanda glikoz seviyesi, protein, ketonlar gibi ölçümleri de yapabiliyor.

1362033068_rightsidebar.png

Uygulama şimdilik iPhone için sunuldu ve ileride Android ve diğer platformlar için yayınlanacak. Uygulama fiyatı 99 sent, uygulama ile birlikte kullanılacak şeritin fiyatı ise 20 dolar.

Uygulamayı buradan satın alabilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
s3 ile acik kalp ameliyati yapiliyor
Cevapla
Misafir
benim nexus sevgili görevi goruyo
Cevapla
Misafir
benim s2 aşı yapıyo.
Cevapla
ss
kan ve dışkı tahlili de yapıyorsa tamam
Cevapla
Memo03
Ne gerek var? Acayip sacma fikir!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.