Mobil

iPhone Japonya'da kırılması zor bir rekora imza attı!

Japonya'da iPhone rekor satış rakamlarına ulaştı!

iPhone Japonya'da kırılması zor bir rekora imza attı!

MM Araştırma Enstitüsü Ltd'nin yaptığı bir analize göre Japonya'da ki iPhone kullanım oranları %36,6'ya ulaştı. Buda Japonya'da her 3 akıllı telefondan birinin iPhone olduğu gösteriyor ki ortalama fiyatının 600 dolar olduğu bir telefonun bu kullanım oranlarına ulaşmasını büyük bir başarı olarak görmeliyiz.

Geçtiğimiz yılın aynı döneminde %25,5 olan iPhone kullanım oranları bu yılın aynı döneminde %11,1 artarak %36,6'ya ulaştı. Japonya'da bu yıl 14,4 milyon satış rakamına ulaşan Apple bu bağlamda da bir rekora imza attı. Ülkenin en büyük GSM Operatörlerinden biri olan NTT Docomo Eylül ayında yeni nesil iPhone'ları satışa sunmuş ve %11'lik artışın bundan dolayı olduğu belirtilmişti.

1400162735_ntt-docomo.jpg

1 milyar 300 milyon kişinin yaşadığı Çin pazarında ise dünyanın en büyük GSM Operatörü China Mobile çatısı geçtiğimiz aylarda satış yapmaya başlayan Apple'ın gelen bilgilere göre halen 1 milyon satış barajında olduğu China Mobile tarafından açıklanmakta. Bundan dolayı da Japonya'nın Apple'a gösterdiği bu ilgiyi GSM Operatörleri üzeridnen yapmak yeni nesil iPhonelara haksızlık olacaktır. 

Japonya pazarında ikinciliği %13 pazar payı ile Sharp, üçüncülüğü %12,3 ile Sony ve son sırada % 5,7 ile Samsung yeralıyor. Her zaman kaliteli ürünleri ile övünen Japonların önce Apple ve en son olarak Samsung'u tercih etmesi ise oldukça ironik bir durum oluşturduğunu düşünüyoruz.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.